Методичні рекомендації щодо складання розрахунку плати за користування надрами для видобування мінеральної підземної води-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ГоловнаФОРМИ ТА БЛАНКИДФСУРесурсні та рентні платежі

Додаток 9
до пункту 6.1 Інструкції про порядок обчислення і справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо складання розрахунку плати за користування надрами для видобування мінеральної підземної води

Методичні рекомендації втратили чинність
(згідно з наказом Міністерства екології та природних ресурсів України,
Міністерства соціальної політики України,
Державної податкової адміністрації України
від 20 січня 2011 року N 23/8/34)

1. У спеціальному полі для службових відміток про вид розрахунку, яке розміщене у верхній частині першої сторінки розрахунку праворуч від відмітки про одержання, у рядку "Загальний розрахунок" робиться позначка (Х), якщо подається загальний розрахунок плати. У разі подання нового (уточненого) розрахунку, що містить виправлені показники, позначки у рядку не ставляться.

У рядку "Новий (уточнений) розрахунок" проставляється позначка (Х), якщо подається новий (уточнений) розрахунок плати, що містить виправлені показники. У разі подання загального розрахунку позначки у рядку не ставляться.

У рядку 01 "Обсяг видобутку за період з початку року" користувачем надр проставляється обсяг видобутої мінеральної підземної води з початку року, накопичувальним підсумком, за кожним їх видом. Дані за такими обсягами приймаються за оперативними обмірами чи підрахунками гідрогеологічної служби користувача надр або інших служб, на які покладено обов'язки ведення обліку обсягів видобутку мінеральної підземної води, та уточнюються за підсумками року.

2. У рядку 02 "Диференційований норматив плати" у відповідні комірки колонок 4, 5, 6, 7 для кожного напряму використання мінеральної підземної води проставляється диференційований норматив плати, що встановлений у додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 07.03.2000 N 456.

3. У рядку 03 "Сума плати за диференційованим нормативом" у відповідні комірки колонок 4, 5, 6, 7 проставляється сума плати за кожним напрямом використання мінеральної підземної води, яка розраховується як добуток рядків 01 і 02. Значення комірки колонки 8 цього рядка дорівнює сумі значень комірок колонок 4, 5, 6, 7.

4. Рядок 04 "Квота (ліміт) у разі її затвердження" заповнюється користувачем надр, якщо йому встановлена квота (ліміт) на видобуток мінеральної підземної води, і відповідно у рядку проставляється розмір цієї квоти. У разі відсутності такої квоти у рядку проставляється прочерк.

5. У рядку 05 "Середньозважений диференційований норматив плати за перевищення видобутку понад встановлену квоту (ліміт)" проставляється середньозважений диференційований норматив плати, який розраховується шляхом ділення суми плати (усього) за рядком 03 (колонка 8) на обсяг видобутку (усього) за рядком 01 (колонка 8).

6. У рядку 06 "Сума додаткової плати за перевищення видобутку понад установлену квоту (ліміт)" проставляється сума плати за перевищення видобутку мінеральної підземної води понад установлену квоту (ліміт), яка розраховується як різниця значення комірки колонки 8 рядка 01 і значення рядка 04, помножена на значення рядка 05.

7. У рядку 07 "Сума плати, що включається до валових витрат виробництва" проставляється нарахована сума додаткової плати, що включається до валових витрат виробництва за відповідний звітний квартал (період), яка розраховується як різниця значення комірки колонки 8 рядка 03 і значення рядка 06.

8. У рядку 08 "Сума плати, що сплачується за рахунок прибутку" проставляється нарахована сума плати за рядком 06 помножена на 2.

9. У рядку 09 "Усього нараховано плати за період з початку року" проставляється нарахована сума плати, накопичувальним підсумком з початку року, яка розраховується як сума рядків 07 і 08.

10. У рядку 10 "Усього нараховано плати за попередній звітний квартал (період)" проставляється нарахована сума плати за попередній звітний квартал (період), накопичувальним підсумком з початку року.

11. У рядку 11 "Нараховано плати за звітний квартал" проставляється нарахована сума плати, яка підлягає сплаті за звітний квартал і розраховується як різниця значень рядків 09 і 10.

12. Рядки 12 - 16 заповнюються у разі подання нового (уточненого) розрахунку плати, що містить виправлені показники, з використанням показників загального розрахунку за відповідний період.

У разі подання загального розрахунку рядки 12 - 16 не заповнюються і в них відповідно проставляються прочерки.

У рядку 12 "Усього нараховано плати за даними раніше поданого розрахунку, що уточнюється" проставляється відповідно показник рядка 11 загального розрахунку за період, показники якого виправляються.

13. У рядку 13 "Сума плати (недоплата), яка збільшує податкове зобов'язання в зв’язку з виправленням помилки" проставляється різниця значень рядків 11 і 12 нового (уточненого) розрахунку плати, що містить виправлені показники.

14. У рядку 14 "Сума плати, яка зменшує податкові зобов'язання у зв’язку з виправленням помилки" проставляється різниця значень рядків 12 і 11 нового (уточненого) розрахунку плати, що містить виправлені показники.

15. У рядку 15 "Сума штрафу у розмірі 10 % від суми недоплати" проставляється показник, який складає 10 відсотків показника за рядком 13 нового (уточненого) розрахунку плати, що містить виправлені показники.

16. У рядку 16 "Зміст помилки" платник коротко вказує причину, яка вплинула на розмір податкового зобов'язання за платою за користування надрами для видобування мінеральної підземної води".

 

МЕНЮ

Проект Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 2000 від 15.09.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1