Інструкція щодо заповнення форми N 1-житлофонд (річна) «Житловий фонд»-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ГоловнаФОРМИ ТА БЛАНКИСтатистикаСтатистика нерухомості

Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-житлофонд (річна) "Житловий фонд"

Наказ Державного комітету статистики України
від 21 липня 2008 року N 251

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
11 серпня 2008 р. за N 736/15427

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Державного комітету статистики України
від 25 серпня 2009 року N 325,
 від 10 серпня 2010 року N 322

Відповідно до статей 14, 18 Закону України "Про державну статистику", з метою подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень зі статистики житлових умов та отримання повної, всебічної та об'єктивної статистичної інформації НАКАЗУЮ:

1. Затвердити та ввести в дію зі звіту за 2008 рік Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-житлофонд (річна) "Житловий фонд", що додається.

2. Підприємствам, які мають на балансі або експлуатують житловий фонд, бюро технічної інвентаризації, органам місцевого самоврядування в сільській місцевості при заповненні форми державного статистичного спостереження N 1-житлофонд (річна) "Житловий фонд" використовувати Інструкцію, затверджену цим наказом.

3. Департаменту статистики послуг (Калачова І. В.) визначити необхідний тираж і передати адміністративно-господарському департаменту Інструкцію, затверджену цим наказом, для виготовлення.

4. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кононенкова А. А.) забезпечити фінансування послуг щодо виготовлення та доставки Інструкції, затвердженої цим наказом.

5. Адміністративно-господарському департаменту (Кобзар О. К.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та доставкою Інструкції, затвердженої цим наказом, на адресу головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики в місті Севастополі.

6. Визнати таким, що втратив чинність, зі звіту за 2008 рік наказ Держкомстату України від 07.09.2007 N 338 "Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-житлофонд (річна) "Житловий фонд", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.09.2007 за N 1110/14377.

7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Власенко Н. С.

Голова

О. Г. Осауленко

ПОГОДЖЕНО:

 

Міністр з питань
житлово-комунального
господарства УкраїниО. Ю. Кучеренко

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного комітету статистики України
від 21 липня 2008 р. N 251

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
11 серпня 2008 р. за N 736/15427


ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-житлофонд (річна) "Житловий фонд"

I. Загальні положення

1.1. Звітним періодом для форми державного статистичного спостереження N 1-житлофонд "Житловий фонд" (далі - форма N 1-житлофонд) є 12 місяців: з 1 січня до 31 грудня звітного року.

Абзац другий пункту 1.1 розділу I виключено

(згідно з наказом Державного комітету
 статистики України від 25.08.2009 року N 325)

1.2. Форму N 1-житлофонд складають юридичні особи, які мають на балансі або експлуатують житловий фонд (у тому числі об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та житлово-будівельні кооперативи), бюро технічної інвентаризації, органи місцевого самоврядування в сільській місцевості - про житло, що перебуває у громадян на праві приватної власності.

(абзац перший пункту 1.2 у редакції наказу Державного
 комітету статистики України від 10.08.2010 р. N 322)

Форма N 1-житлофонд складається окремо за житловим фондом, розташованим на території міст та селищ міського типу (міська місцевість) та сільських населених пунктів (сільська місцевість). Усі одиниці, що звітують, заповнюють бланк форми окремо за кожним населеним пунктом та правом власності на житловий фонд.

Підприємства, які мають житло на території іншого району чи області, надсилають заповнений бланк форми до органів державної статистики за місцезнаходженням житлового фонду.

Бюро технічної інвентаризації складають окремі звіти:

- про житло, що перебуває у приватній власності громадян;

- про приватизоване житло, зняте з балансу місцевих органів влади та підприємств.

II. Заповнення форми

2.1. Усі показники звіту необхідно заповнювати за даними первинної облікової документації: технічних паспортів, інвентарних книг, реєстрових книг, поверхових планів та експлікацій до них, особових рахунків та інших документів.

За відсутності первинних документів розміри загальної та житлової площі визначаються за даними внутрішнього виміру площі в натурі.

Дані повинні бути наведені в одиницях виміру, зазначених у формі.

2.2. Заповнення розділу I "Площа житлових приміщень на кінець року"

 У цьому розділі наводяться дані, що характеризують житловий фонд на кінець звітного року.

Об'єктом статистичного спостереження є житловий фонд як сукупність житлових приміщень, уключаючи житлові будинки, спеціалізовані будинки (гуртожитки, притулки, дитячі будинки, будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів (дорослих і дітей), школи-інтернати та інтернати при школах), квартири, службові житлові приміщення, інші житлові приміщення в будівлях, придатних для проживання.

До житлового фонду не належать нежитлові приміщення в житлових будинках, призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру.

В Інструкції щодо заповнення державного статистичного спостереження за формою N 1-житлофонд (річна) "Житловий фонд" (далі - Інструкція) гуртожитком уважається спеціально побудований чи переобладнаний житловий будинок або житлові приміщення в житлових будинках і нежитлових будівлях, які зареєстровані як гуртожитки, і використовуються для проживання робітників і службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання.

До гуртожитків прирівнюються притулки, дитячі будинки, будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів (дорослих і дітей), школи-інтернати та інтернати при школах.

Підрахунок площ квартир у житлових будинках і гуртожитках, побудованих або реконструйованих після 01.01.2006, здійснюється з урахуванням таких вимог.

Загальна площа квартири визначається як сума площ усіх приміщень квартири (за винятком вхідних тамбурів в одноквартирних будинках), убудованих шаф і літніх приміщень, підрахованих з такими знижувальними коефіцієнтами: для балконів і терас - 0,3; лоджій - 0,5; засклених балконів - 0,8; веранд, засклених лоджій і холодних комор - 1,0.

Житлова площа квартири визначається як сума площ житлових кімнат без урахування площ убудованих шаф.

До житлової площі включається площа квартир, що складається з однієї житлової кімнати, яка є одночасно кухнею; житлових кімнат у нежитлових будівлях - школах, лікарнях тощо, а також площа житлових кімнат, тимчасово не заселених з будь-яких причин (ремонт, переобладнання).

До житлової площі не належить площа кухонь, коридорів, ванних кімнат, комор, убудованих шаф, інших підсобних приміщень, площа житлових квартир і кімнат, які переведені у нежитлові.

Загальна площа гуртожитків визначається як сума площ житлових і допоміжних приміщень (у тому числі вбудованих шаф), уключаючи площу приміщень культурно-побутового призначення та медичного обслуговування, а також літніх приміщень зі знижувальними коефіцієнтами, що застосовуються при визначенні загальної площі квартири.

(абзац дванадцятий пункту 2.2 у редакції наказу
Державного комітету статистики України від 10.08.2010 р. N 322)

Абзац тринадцятий пункту 2.2 розділу II виключено

(згідно з наказом Державного комітету
статистики України від 10.08.2010 р. N 322)

Абзац чотирнадцятий пункту 2.2 розділу II виключено

(згідно з наказом Державного комітету
статистики України від 10.08.2010 р. N 322)

Абзац п'ятнадцятий пункту 2.2 розділу II виключено

(абзац дванадцятий пункту 2.2 розділу II замінено абзацами дванадцятим - п'ятнадцятим
згідно з наказом Державного комітету статистики України від 25.08.2009 р. N 325,
у зв’язку з цим абзаци тринадцятий - двадцять сьомий
уважати відповідно абзацами шістнадцятим - тридцятим,
абзац п'ятнадцятий пункту 2.2 розділу II виключено згідно з
наказом Державного комітету статистики України від 10.08.2010 р. N 322,
у зв’язку з цим абзаци шістнадцятий - тридцятий
уважати відповідно абзацами тринадцятим - двадцять сьомим)

Аналогічно визначається загальна площа в притулках, дитячих будинках, будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів (дорослих і дітей), у школах-інтернатах та інтернатах при школах.

У будинках, зайнятих під гуртожитки, притулки, дитячі будинки, будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів (дорослих і дітей), інтернати, до загальної площі не включаються площа приміщень завідувача гуртожитку, службових кімнат обслуговуючого персоналу, приміщень їдалень, буфетів, клубів, бібліотек, читалень, спортивних залів, приймальних пунктів побутового обслуговування, перукарень, торговельних ларків, медичних пунктів, які входять до житлового комплексу гуртожитку, але не належать до житлового фонду і є самостійними об'єктами цивільно-правових відносин.

(абзац чотирнадцятий пункту 2.2 із змінами, внесеними згідно з
наказом Державного комітету статистики України від 10.08.2010 р. N 322)

Житлова площа гуртожитків визначається як сума площ житлових кімнат без урахування площ убудованих шаф.

У графі 1 рядка 01 указується загальна площа житлових приміщень у житлових будинках, нежитлових будівлях та гуртожитках.

У графі 4 рядка 01 указується площа літніх приміщень (лоджій, балконів, веранд, терас і холодних комор), підрахована з відповідними знижувальними коефіцієнтами.

У графі 2 рядка 01 указується житлова площа житлових приміщень у житлових будинках, нежитлових будівлях та гуртожитках.

У графі 1 рядка 02 указується загальна площа квартир у житлових будинках.

У графі 4 рядка 02 указується площа літніх приміщень (лоджій, балконів, веранд, терас і холодних комор) у житлових будинках, підрахована з відповідними знижувальними коефіцієнтами.

У графі 2 рядка 02 указується житлова площа квартир у житлових будинках.

У графі 1 рядка 03 указується загальна площа житлових приміщень у нежитлових будівлях (школах, лікарнях, санаторіях тощо).

У графі 4 рядка 03 указується площа літніх приміщень (лоджій, балконів, веранд, терас і холодних комор) у нежитлових будівлях, підрахована з відповідними знижувальними коефіцієнтами.

У графі 2 рядка 03 зазначається житлова площа житлових приміщень у нежитлових будівлях.

У графі 1 рядка 04 вказується загальна площа житлових приміщень у гуртожитках.

У графі 4 рядка 04 вказується площа літніх приміщень (лоджії, балкони, веранди, тераси і холодні комори) у гуртожитках, підрахована з відповідними знижувальними коефіцієнтами.

У графі 2 рядка 04 вказується житлова площа житлових приміщень у гуртожитках.

2.3. Заповнення розділу II "Кількість квартир"

У цьому розділі проставляється загальна кількість квартир у житлових будинках, у нежитлових будівлях (без квартир, зайнятих під гуртожитки), їх загальна та житлова площа.

Квартира - сукупність житлових та допоміжних приміщень, які мають окремий вихід на сходову клітку, коридор або у двір.

У цій Інструкції:

- комунальною вважається квартира, у якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів;

- незаселеною вважається квартира, на яку на момент складання звіту протягом місяця не виписаний ордер на квартиру.

Житлова кімната - частина квартири, відокремлена від інших приміщень (кімнат) перегородками (внутрішніми стінами), призначена для проживання, відпочинку тощо.

До числа житлових кімнат не включаються кухні, коридори, ванні кімнати, комори та інші підсобні приміщення квартири.

У графі 1 рядка 05 указується загальна кількість квартир у житлових будинках та житлових приміщеннях у нежитлових будівлях.

У графі 1 рядків 06, 07, 08, 09, 101, 102 указується кількість квартир (як окремих, так і комунальних) за кількістю в них житлових кімнат.

У графі 1 рядка 11 виділяється (з рядка 05) кількість комунальних квартир.

У графі 1 рядка 12 виділяється (з рядка 05) кількість незаселених квартир.

У графі 1 рядка 13 виділяються (з рядка 12) незаселені квартири в новобудовах.

У графі 1 рядка 14 виділяється (з рядка 05) кількість квартир у нежитлових будівлях.

У графі 2 рядків 05 - 09, 101, 102, 11 - 14 указується загальна площа квартир.

У графі 3 рядків 05 - 09, 101, 102, 11 - 14 указується житлова площа квартир.

Сума рядків 06 - 09, 101, 102 за всіма графами має дорівнювати рядку 05 у всіх графах.

2.4. Заповнення розділу III "Обладнання житлового фонду"

У цьому розділі наводяться дані про обладнання житлового фонду водопроводом, каналізацією, опаленням, ваннами (душовими), газом (уключаючи балонний), гарячим водопостачанням, підлоговими електроплитами.

До числа квартир, обладнаних цими видами благоустрою, не входять квартири та житлові кімнати в будинках, що використовуються під гуртожитки, інтернати, дитячі будинки, будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів (дорослих і дітей).

У цій Інструкції квартирою, яка має той чи інший вид благоустрою, вважається житлове приміщення - внутрішня ізольована частина будівлі, відокремлена від інших суміжних приміщень стінами без прорізів або глухими перегородками, за наявності необхідних підсобних приміщень (кухня, туалет, ванна), а також має самостійний вихід на вулицю, двір, коридор загального користування або сходову клітку.

У цій Інструкції квартирою в житлових будинках коридорного типу з окремими кімнатами, що мають вихід у загальний коридор, уважається комплекс кімнат із загальною кухнею для них на кожний бік сходової клітки на кожному поверсі, якщо в них проживають сім'ї та одинаки, які є квартиронаймачами.

Житлові будинки, що належать громадянам на праві приватної власності, які мають двох та більше власників, що мають на площі, яка їм належить, різні види благоустрою, враховуються як окремі квартири.

Загальна площа (без урахування площі літніх приміщень) у житлових будинках, нежитлових будівлях та гуртожитках уважається обладнаною водопроводом, газом, підлоговими електроплитами, у тому числі в будинках з окремо розташованою кухнею (зокрема в приватних будинках), у тому разі, якщо в будинках установлені перераховані види благоустрою навіть у випадках, коли той чи інший вид благоустрою тимчасово не діє (наприклад, унаслідок ремонту). Площа окремо розташованих кухонь до розміру обладнаної загальної площі не враховується.

У цьому розділі враховується тільки фактично обладнана загальна площа (без урахування площі літніх приміщень). Якщо в житловому будинку, житлових приміщеннях у нежитлових будівлях, гуртожитках обладнана не вся, а лише частина площі, ураховується тільки ця частина площі.

У рядку 15 указується кількість квартир у житлових будинках, житлових приміщеннях у нежитлових будівлях, обладнаних вищезазначеними видами благоустрою.

У графі 1 рядка 15 указується число квартир (одноквартирних будинків), обладнаних водопроводом, що мають розподільчу мережу водопроводу, до якої надходить вода централізовано з водопроводу, артезіанської свердловини або індивідуального водозабору (свердловини, криниці).

У житлових будинках коридорного типу з окремими житловими кімнатами квартирою, що має водопровід, уважається комплекс кімнат із загальною ванною кімнатою на кожний бік сходової клітки.

Житловий будинок, що перебуває на праві приватної власності у громадян, уважається обладнаним водопроводом, якщо в окремо розташованій кухні встановлено водопровідний кран від розподільної мережі водопроводу.

У разі, якщо житловий будинок перебуває на праві приватної власності у двох чи більше власників та має окремо розташовану кухню, обладнану водопроводом, підлоговою газовою або електроплитою, якою користуються всі власники, то кількість квартир, обладнаних перерахованим вище видом благоустрою, визначається за кількістю власників.

У графі 2 рядка 15 указується кількість квартир (одноквартирних будинків), що мають каналізацію, тобто каналізаційне обладнання для стікання господарсько-фекальних вод до вуличної каналізації або поглинальних колодязів.

Квартири (одноквартирні будинки), не обладнані водопроводом, не можуть вважатися обладнаними каналізацією.

(абзац п'ятнадцятий пункту 2.4 із змінами, внесеними згідно з наказом
Державного комітету статистики України від 25.08.2009 р. N 325)

У житлових будинках коридорного типу з окремими житловими кімнатами квартирою, яка має каналізацію, уважається комплекс кімнат із загальним туалетом для них на кожний бік сходової клітки.

У разі, якщо житловий будинок перебуває на праві приватної власності у двох чи більше власників і має каналізаційне обладнання та загальний туалет, то кількість квартир, які мають каналізацію, визначається за кількістю власників.

У графі 3 рядка 15 указується кількість квартир (одноквартирних будинків), обладнаних опаленням незалежно від джерела теплопостачання: теплогенерувальних станцій чи установок, теплових електростанцій, теплоелектроцентралей, районних та квартальних котелень, когенераційних установок, систем автономного теплопостачання, систем індивідуального (поквартирного) теплопостачання.

У графі 4 рядка 15 указується кількість квартир (одноквартирних будинків), обладнаних ваннами (душовими) незалежно від способу надходження гарячої води: централізовано чи від місцевих водонагрівачів, газової колонки.

Квартири (одноквартирні будинки), не обладнані водопроводом та каналізацією, не можуть вважатися обладнаними ваннами (душовими).

(абзац двадцятий пункту 2.4 із змінами, внесеними згідно з наказом
Державного комітету статистики України від 25.08.2009 р. N 325)

У житлових будинках коридорного типу з окремими житловими кімнатами квартирою, яка має ванну (душову), уважається весь комплекс кімнат із загальною ванною (душовою).

У разі, якщо житловий будинок перебуває на праві приватної власності у двох чи більше власників, що мають ванну (душову), кількість квартир, обладнаних ваннами (душами), визначається за кількістю власників.

У графі 5 рядка 15 указується кількість квартир (одноквартирних будинків), обладнаних газом.

Квартира (одноквартирний будинок), у якій встановлена підлогова газова плита, що постачається газом, уключаючи балонний, уважається газифікованою.

У житлових будинках коридорного типу з окремими кімнатами, що виходять у загальний коридор, газифікованою квартирою уважається комплекс кімнат із загальною кухнею для них на кожному поверсі на кожний бік сходової клітки, у якій встановлені підлогові газові плити незалежно від їх кількості.

У разі, якщо житловий будинок перебуває на праві приватної власності у двох чи більше власників, що мають на належній їм площі газову плиту, яка постачається газом, кількість газифікованих квартир визначається за кількістю установлених підлогових газових плит.

Газифікованою квартирою (одноквартирним будинком) також уважається будинок з окремо розташованою кухнею, у якій встановлена підлогова газова плита, що постачається газом.

У графі 6 рядка 15 указується кількість квартир (одноквартирних будинків), обладнаних гарячим водопостачанням від спеціальних водопроводів, що подають у житлові приміщення гарячу воду для побутових потреб мешканців, незалежно від того, подається вона централізовано чи від квартирних водонагрівачів, уключаючи індивідуальні (поквартирні) теплогенератори.

У графі 7 рядка 15 указується кількість квартир (одноквартирних будинків), обладнаних підлоговими електричними плитами.

У житлових будинках коридорного типу з окремими кімнатами, що виходять у загальний коридор, квартирою, обладнаною електроплитами, уважається комплекс кімнат із загальною кухнею для них на кожний бік сходової клітки незалежно від кількості встановлених плит.

У графі 1 рядка 20 указується загальна площа житлових приміщень, обладнаних водопроводом, що мають розподільчу мережу водопроводу, до якої надходить вода централізовано з водопроводу, артезіанської свердловини або індивідуального водозабору (свердловини, криниці).

Якщо у дворі є водорозбірний кран (колонка), але немає вводу в будинок, то загальна площа таких будинків не вважається обладнаною водопроводом.

У графі 2 рядка 20 указується загальна площа житлових приміщень, обладнаних каналізацією, якщо будинок має каналізаційне обладнання для стікання господарсько-фекальних вод у вуличну каналізаційну мережу або в поглинальні колодязі.

Площа, обладнана каналізацією, не повинна перевищувати площу, обладнану водопроводом.

У графі 3 рядка 20 указується загальна площа житлових приміщень, обладнаних опаленням незалежно від джерела теплопостачання: теплогенерувальних станцій чи установок, теплових електростанцій, теплоелектроцентралей, районних та квартальних котелень, когенераційних установок, систем автономного теплопостачання, систем індивідуального (поквартирного) теплопостачання.

У графі 4 рядка 20 указується загальна площа житлових приміщень, обладнаних ваннами (душовими), незалежно від способу надходження гарячої води: централізовано або від місцевих водонагрівачів, газової колонки.

Площа, обладнана ванною (душовою), але яка не має каналізації та водопроводу, не вважається обладнаною цим видом благоустрою.

У графі 5 рядка 20 указується загальна площа житлових приміщень, обладнаних як природним, так і зрідженим газом, за наявності установленої підлогової газової плити.

Якщо в житловому будинку (зокрема в приватних будинках) проживає дві чи більше сімей і встановлено одну підлогову газову плиту, якою користуються всі власники, тоді загальна площа всього будинку вважається обладнаною газом.

У графі 6 рядка 20 указується загальна площа житлових приміщень, обладнаних гарячим водопостачанням від спеціальних водопроводів, що подають у житлові приміщення гарячу воду для побутових потреб мешканців, незалежно від того, подається вона централізовано або від квартирних водонагрівачів, уключаючи індивідуальні (поквартирні) теплогенератори.

У графі 7 рядка 20 указується загальна площа житлових приміщень, обладнаних підлоговими електричними плитами.

Якщо в житловому будинку (зокрема в приватних будинках), де проживають дві чи більше сімей, установлена одна підлогова електрична плита, якою користуються всі мешканці, загальна площа всього будинку вважається обладнаною підлоговою електричною плитою.

У рядку 21 граф 1 - 7 указується загальна площа гуртожитків, обладнаних різними видами благоустрою.

Методологія заповнення даних про обладнання загальної площі гуртожитків аналогічна вимогам щодо обладнання квартир коридорного типу (рядок 15).

У рядку 22 граф 1 - 7 указується загальна площа житлових приміщень у нежитлових будівлях, обладнаних окремими видами благоустрою.

2.5. Заповнення розділу IV "Рух житлового фонду"

У цьому розділі наводяться дані про прибуття та вибуття квартир, а також загальної площі житлового фонду за звітний період.

Щодо гуртожитків у розділі "Рух житлового фонду" заповнюються лише дані про загальну площу.

Загальна площа житлових будинків, що перебувають на праві приватної власності в громадян, перенесених на нове місце в межах одного населеного пункту, у русі житлового фонду не враховується.

У рядку 23 графи 1 указується кількість квартир, графи 2 - загальна площа житлових приміщень у житлових будинках, нежитлових будівлях та гуртожитках на початок звітного періоду.

У рядку 24 графи 1 указується кількість квартир, графи 2 - загальна площа житлових приміщень у житлових будинках, нежитлових будівлях та гуртожитках, які прибули за рік.

У рядку 25 графи 1 указується кількість квартир, графи 2 - загальна площа житлових приміщень, що прибула за рахунок нового будівництва, уключаючи переобладнання нежитлових приміщень у житлові, надбудов уже існуючих житлових будинків та добудов до них.

У рядку 103 графи 1 виділяється (з рядка 25) кількість квартир та графи 2 - загальна площа житлових приміщень, придбані населенням за власні кошти.

У рядку 26 графи 1 указується кількість квартир, графи 2 - загальна площа житлових приміщень, прийнята на баланс від інших підприємств, а також приватизована населенням (перехід з державного житлового фонду до комунального або приватного і навпаки).

У рядку 27 графи 1 указується кількість квартир та графи 2 - загальна площа житлових приміщень, недообліковані в попередньому звітному періоді та виявлені під час проведення інвентаризації, а також недооблікована внаслідок неправильного територіального обліку житлового фонду і не включена до звіту раніше з інших причин (помилки, викривлення тощо).

У рядку 28 графи 1 указується кількість квартир та графи 2 - загальна площа житлових приміщень у житлових будинках, нежитлових будівлях та гуртожитках, які вибули за рік з різних причин.

У рядку 29 графи 1 указується кількість квартир, графи 2 - загальна площа ветхих будинків, що знесені протягом звітного періоду у відповідно до рішення органів місцевого самоврядування, та аварійних, які ліквідовані за звітний період на основі актів, затверджених органами місцевого самоврядування.

Під ліквідацією ветхого та аварійного житлового фонду треба розуміти переселення мешканців таких будинків у впорядковані квартири (або будинки).

У разі прийняття рішення органами місцевого самоврядування про часткове або повне переселення із ветхого чи аварійного житлового фонду та рішення про використання звільненої площі з іншою метою, указані площа та кількість квартир наводяться у звіті як ліквідовані.

Якщо ветхі та аварійні будинки на підставі прийнятих місцевими органами виконавчої влади рішень підлягали зносу у звітному періоді незалежно від реконструкції кварталу (населеного пункту), кількість квартир та загальна площа таких будинків наводяться у рядку "у зв’язку з ветхістю та аварійністю", а не в рядку "знесено внаслідок реконструкції".

Будинки, які стали аварійними внаслідок стихійного лиха і підлягають ліквідації, обліковуються у рядку 30. У цьому самому рядку графи 1 указується кількість квартир, графи 2 - загальна площа житлових приміщень будинків, які зруйновані або отримали пошкодження, що не можуть бути усунені, унаслідок стихійного лиха, землетрусів, пожеж та аварій (крім побутових), просідань, зсувів, селевих потоків та снігових лавин, а також інших подій, пов'язаних з природними явищами та фізико-географічними умовами території.

У рядку 31 графи 1 указується кількість квартир, графи 2 - загальна площа житлових приміщень, що вибули у зв’язку з переобладнанням житлових приміщень у нежитлові. У цьому рядку не враховується загальна площа ветхих та аварійних будинків, переобладнаних у нежитлові будівлі. Такі дані враховуються у рядку 29.

У рядку 32 графи 1 указується кількість квартир, графи 2 - загальна площа житлових приміщень (незалежно від ступеня зносу) у будинках, знесених під час реконструкції та забудови населених пунктів у зв’язку з відводом земель під нове будівництво незалежно від того, надана земля для забудови житловими будинками чи об'єктами іншого характеру.

У рядку 33 графи 1 виділяється (з рядка 32) кількість квартир, графи 2 - загальна площа житлових приміщень у будинках, придатних для проживання, але знесених у зв’язку з відводом земель під нове житлове будівництво.

У рядку 34 графи 1 виділяється (з рядка 32) кількість квартир, графи 2 - загальна площа житлових приміщень будинків, придатних для проживання, але знесених у зв’язку з відводом земель під нове будівництво незалежно від того, надані землі для забудови житловими будинками або об'єктами промислового характеру, соціально-культурного призначення та інше.

У рядку 35 графи 1 указується кількість квартир, графи 2 - загальна площа житлових приміщень, яка знята з балансу у зв’язку з передачею іншим підприємствам, а також за рахунок приватизації житла населенням. У цьому самому рядку враховуються дані про кількість квартир, про загальну площу, що вибули у зв’язку із зміною права власності на житло (з державного житлового фонду до комунального або приватного і навпаки).

У рядку 36 графи 1 виділяється (з рядка 35) кількість квартир, графи 2 - загальна площа житлових приміщень, що передано з балансу підприємств, установ, організацій органам місцевого самоврядування.

У рядку 37 графи 1 указується кількість квартир, графи 2 - загальна площа житлових приміщень, зайво обліковані в попередньому звітному періоді та виявлені під час проведення інвентаризації, а також урахованих внаслідок неправильного територіального обліку житлового фонду та включених до звіту раніше з інших причин (помилки, викривлення тощо).

У рядку 106 графи 1 указується кількість квартир, графи 2 - загальна площа житлових приміщень на кінець звітного року, що має дорівнювати відповідно рядку 05 графи 1 розділу II та рядку 01 графи 1 розділу I.

2.6. Заповнення розділу V "Капітальний ремонт житлового фонду"

У розділі наводяться дані про капітально відремонтований у звітному періоді житловий фонд, що перебуває на балансі підприємства.

У цій Інструкції капітальний ремонт будинку - це комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов'язаних з відновленням або поліпшенням експлуатаційних показників будинку, із заміною або відновленням несучих або огороджувальних конструкцій, інженерного обладнання та обладнання протипожежного захисту без зміни будівельних габаритів об'єкта та його техніко-економічних показників.

У рядку 38 указуються дані про розмір загальної площі капітально відремонтованих житлових приміщень у житлових будинках, нежитлових будівлях, гуртожитках.

Не включається до загальної площі капітально відремонтованих житлових будинків площа вестибюлів, тамбурів, сходових кліток, ліфтових холів, коридорів (крім внутрішньоквартирних), убудованих та прибудованих приміщень, а також будівель нежитлового призначення, що стоять окремо.

У рядку 39 указується кількість капітально відремонтованих квартир (незалежно від обсягу робіт).

У рядку 40 указується загальна площа капітально відремонтованих квартир. До цього показника включають загальну площу відремонтованих приміщень у квартирах (житлових, підсобних та ін.) на основі поквартирно-покімнатних описів, які складаються при виготовленні проектно-кошторисної документації на ремонт житлових будівель.

У рядку 41 указуються дані про розмір загальних витрат на капітальний ремонт будинків. Загальні витрати складаються з вартості ремонтно-будівельних робіт, витрат замовника на технічний та авторський нагляд, проектно-кошторисну документацію, перевезення майна громадян, яких переселяють на час проведення ремонту, компенсації та інших витрат замовника, які не входять до обсягу ремонтно-будівельних робіт (уключаючи придбання обладнання, постачання якого є обов'язком замовника, відрахування у передбачених законодавством випадках коштів капітального ремонту на фінансування капітальних вкладень), відрахувань на розвиток основних фондів і поповнення обігових коштів.

2.7. Заповнення розділу VI "Ветхі та аварійні будинки"

У розділі наводяться дані про наявність на кінець звітного періоду ветхих та аварійних житлових будинків, про їхню загальну площу та чисельність постійних мешканців.

У цій Інструкції аварійний будинок - будинок, стан якого вимагає подальшого припинення його експлуатації заради безпечного проживання людей;

ветхий будинок - будинок кам'яний зі зносом 70 % і більше або дерев'яний - із зносом 60 %.

У рядку 42 графи 1 указується кількість ветхих, графи 2 - аварійних житлових будинків.

У рядку 43 графи 1 указується загальна площа житлових приміщень у ветхих, графи 2 - в аварійних житлових будинках.

У рядку 44 графи 1 указується чисельність постійних мешканців ветхих, графи 2 - аварійних житлових будинків.

2.8. Заповнення розділу VII "Кількість житлових будинків"

У розділі наводиться кількість житлових будинків, які перебувають на балансі підприємства, що звітує.

У цій Інструкції житлові будинки - будинки, що призначені для проживання людей і мають одну чи кілька квартир та необхідні допоміжні приміщення.

У рядку 45 указується кількість житлових будинків квартирного та коридорного типу, уключаючи будинки галерейного, готельного типу (будинки для малосімейних), а також будинки, зайняті під гуртожитки.

У рядку 107 виділяється (з рядка 45) кількість будинків гуртожитків.

У рядку 46 виділяється (з рядка 45) кількість будинків, які мають 5 поверхів і більше. Визначаючи кількість поверхів, ураховується число надземних поверхів. До надземних поверхів входять цокольні поверхи, якщо верх перекриття цокольного поверху піднімається над рівнем тротуару не менше ніж на 2 метри.

У рядку 47 виділяється (з рядка 45) кількість житлових будинків, обладнаних сміттєпроводом.

У рядку 48 виділяється (з рядка 45) кількість житлових будинків, обладнаних ліфтом.

У рядку 50 виділяється (з рядка 45) кількість житлових будинків, що не заселені.

У рядку 51 указується загальна площа незаселених будинків.

2.9. Заповнення розділу VIII "Рік побудови житлових будинків та їх характеристика за основними ознаками"

У розділі наводяться дані про рік побудови житлових будинків та їх клас відповідно до технічного паспорта будинку.

Розділ заповнюється один раз на п'ять років (за 2010 рік, 2015 рік та ін.).

Роком побудови є рік, у якому цей будинок уведено в експлуатацію. При перебудовах, надбудовах, розширенні будинку роком уведення в дію вважається рік початкової побудови.

Клас будинку визначається відповідно до Єдиного класифікатора житлових будинків залежно від якості житла та наявного інженерного обладнання, затвердженого наказом Держбуду України від 30.09.98 N 215 "Про затвердження Єдиного класифікатора житлових будинків залежно від якості житла та наявного інженерного обладнання".

Клас будинку

Характеристика за основними ознаками будинків

1

Особливо капітальні будинки (термін служби 150 років) з кам'яними або цегляними стінами (товщина у 2,5 - 3,5 цеглини), із залізобетонним чи металевим каркасом, із залізобетонним перекриттям, висотою приміщень від підлоги до стелі 3,0 м і вище, з повним складом інженерного обладнання, у яких термін експлуатації не перевищує 50 % терміну служби або виконано капітальний ремонт

2

Капітальні будинки (термін служби 125 років) з цегляними стінами (завтовшки в 1,5 - 2,5 цеглини), із залізобетонним перекриттям, заввишки від підлоги до стелі 2,7 - 3,0 м, з повним складом інженерного обладнання, у яких термін експлуатації не перевищує 50 % терміну служби або виконано капітальний ремонт

3

Будинки великопанельні, великоблочні та з місцевих будівельних матеріалів (цегла, дрібні блоки з природного чи штучного каменю тощо) (термін служби 100 років), із залізобетонним або монолітним перекриттям, заввишки від підлоги до стелі 2,5 - 2,7 м, з повним складом інженерного обладнання, у яких термін експлуатації не перевищує 50 % терміну служби

4

Будинки великопанельні, великоблочні та з місцевих дрібноштучних будівельних матеріалів (цегла, дрібні блоки з природного та штучного каменю тощо) (термін служби 100 років), із залізобетонним або дерев'яним перекриттям, заввишки від підлоги до стелі 2,5 м, у яких термін експлуатації не перевищує 50 % терміну служби

5

Будинки із стінами з монолітного шлакобетону, шлакоблоків, черепашнику та інших дрібноштучних виробів з місцевої сировини (термін служби 70 років), із залізобетонним або дерев'яним перекриттям, заввишки від підлоги до стелі 2,5 м

6

Будинки із стінами полегшеної конструкції - збірно-щитові, каркасно-засипні, каркасно-камишитові, глинобитні, дерев'яні та інші, термін служби яких 30 - 50 років

У цій Інструкції класифікація поширюється на квартирні житлові будинки, уключаючи квартирні будинки для людей похилого віку і сімей з інвалідами та гуртожитки, в основу яких покладено капітальність основних конструкцій, термін служби будинків та фактичний строк експлуатації, висота приміщень та ступінь забезпечення інженерним обладнанням.

Житлові будинки, строк експлуатації яких перевищує 50 % терміну служби і не проведено їх капітального ремонту, понижуються на один клас.

Житлові будинки, які за основними показниками належать до 1-го та 2-го класів і мають дерев'яні перекриття, понижуються на один клас.

Житлові будинки, у яких наявне інженерне обладнання є не в повному складі, понижуються на один клас.

Поверховість будинків залежить від функціонального призначення будинку та основних несучих конструкцій і класифікатором не визначається.

2.10. Заповнення розділу IX "Експлуатація житлового фонду"

У розділі наводиться інформація про результати експлуатації житлового фонду.

До доходів та витрат підприємства від експлуатації житлового фонду не включаються суми оплати за комунальні послуги (водопостачання, водовідведення, опалення, електропостачання і т. ін.).

(абзац третій пункту 2.10 із змінами, внесеними згідно з наказом
Державного комітету статистики України від 25.08.2009 р. N 325)

У рядку 114 указуються доходи підприємств від експлуатації житлового фонду (без податку на додану вартість).

У рядку 115 указується сума нарахувань на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (без сум субсидій та пільг, передбачених законодавством). Ураховуються нарахування за загальну площу, зайняту квартиронаймачами, нарахування до сплати мешканцям житлово-будівельних кооперативів, ОСББ, власникам викуплених та приватизованих квартир.

У рядку 116 указується сума дотації держави на утримання житлового фонду, відшкодування субсидій та пільг, передбачених законодавством (субсидії на комунальні послуги не включаються).

(абзац шостий пункту 2.10 із змінами, внесеними згідно з наказом
Державного комітету статистики України від 25.08.2009 р. N 325)

У рядку 117 виділяється (з рядка 116) сума субсидій на відшкодування витрат з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

У рядку 118 указуються доходи від здавання в оренду нежитлових приміщень відповідно до даних бухгалтерського обліку. Уключаються також експлуатаційні витрати, які сплачує орендар (збори з орендарів).

У рядку 119 указуються інші операційні доходи, що не відображені в попередніх рядках, у частині, що стосується експлуатації житлового фонду (відшкодування витрат на обслуговування внутрішньобудинкових мереж тощо).

У рядку 120 указується сума витрат підприємств на утримання житлового фонду (без податку на додану вартість).

У рядку 121 указується вартість сировини і матеріалів, палива, електроенергії, малоцінних і швидкозношуваних предметів (спецодяг, інвентар, запчастини, мийні засоби), інших виробничих запасів, які використані для забезпечення робіт, пов'язаних з експлуатацією житлового фонду, утриманням та поточним ремонтом житлових будинків, експлуатацією інженерних мереж і споруд (техобслуговування ліфтів, димовидалення, чистка вентиляційних каналів).

У рядку 122 виділяються (з рядка 121) витрати на поточний ремонт житлового фонду (включаються витрати на матеріали, енергію, оплату праці ремонтних працівників, відрахування на соціальні заходи, транспортні витрати тощо).

(абзац дванадцятий пункту 2.10 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Державного комітету статистики України від 10.08.2010 р. N 322)

У рядку 123 указуються витрати, уключаючи будь-які види грошових і матеріальних доплат.

Структура та перелік витрат підприємства, пов'язаних з оплатою праці, формуються відповідно до Закону України "Про оплату праці".

У рядку 124 указуються відрахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання_ які спричинили втрату працездатності, на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, інші загальнообов'язкові державні збори і відрахування на соціальні заходи, що визначені чинним законодавством.

У рядку 125 указуються суми амортизаційних відрахувань на повне відновлення окремо розташованих нежитлових будівель, машин, обладнання, інвентарю та іншого майна, що належить до основних засобів, крім житлового фонду.

У рядку 126 указуються інші операційні витрати в частині, що стосується експлуатації житлового фонду (витрати на оплату послуг комерційних банків та інших кредитно-фінансових установ, уключаючи плату за розрахункове обслуговування, платежі з обов'язкового страхування майна підприємства, витрати на перевезення працівників до місця роботи, на охорону праці, утримання службового житла та інші).

У рядку 127 указується загальна сума доходів, нарахована за проживання всіх мешканців гуртожитків у звітному періоді.

У рядку 128 указується сума всіх витрат з утримання гуртожитків, уключаючи витрати з утримання завідувача гуртожитку, вихователів, прибиральниць, завідувача камери схову, витрати на прання білизни, амортизацію інвентарю та обладнання тощо.

У рядку 129 виділяється (з рядка 128) сума амортизаційних відрахувань на повне відновлення окремо розташованих нежитлових будівель, машин, обладнання, інвентарю та іншого майна, що належить до основних засобів, крім житлового фонду (гуртожитків).

у рядку 130 указується сума зносу будинків житлового фонду (без будинків гуртожитків) з початку експлуатації;

у рядку 131 указується сума зносу будинків гуртожитків з початку експлуатації.

Заступник директора
департаменту статистики послуг


І. М. Самченко

 

МЕНЮ

Закон України N 1928-ІX «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 02.12.2021 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Червень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3