Лист Держмитслужби N 20/06780-ЕП від 19.10.2010 р. щодо фактів затримки на митному кордоні Україні транспортних засобів з товарами, які надходять до пунктів пропуску-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.10.2010 р. N 20/06780-ЕП

Начальникам регіональних митниць, митниць
(крім Регіональної інформаційної митниці)

Департаментом боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби України здійснено аналіз скарг, звернень громадян та посадових осіб підприємств, що надходять у зв’язку із затриманнями митницями транспортних засобів.

Встановлено, що проведення перевірок митними органами України в деяких випадках призводить до затримань на митному кордоні України транспортних засобів з товарами, що надходять у пункти пропуску. Зазвичай, проведення таких перевірок здійснюється на підставі документально непідтвердженої інформації про можливі порушення митних правил при переміщенні таких вантажів через пункти пропуску на митному кордоні України на митну територію України.

Проведення таких перевірок митницями пояснюється здійсненням процедур митного контролю, у тому числі, у формі перевірки документів та відомостей, необхідних для такого контролю, що передбачено статтею 41 Митного кодексу України.

При цьому, до перевірки документів і відомостей митні органи відносять і направлення запитів до митних органів зарубіжних країн.

З питання, чи є перевірка документів і відомостей на автентичність шляхом направлення запитів до митних органів (в тому числі зарубіжних) складовою частиною митного контролю слід зазначити.

Пунктом 15 статті 1 Митного кодексу України визначено, що митний контроль - це сукупність заходів, що здійснюються митними органами в межах своєї компетенції з метою забезпечення додержання норм цього Кодексу, законів та інших нормативно-правових актів з питань митної справи, міжнародних договорів України, укладених в установленому законом порядку.

Відповідно до статті 41 Митного кодексу України митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митних органів, зокрема шляхом перевірки документів та відомостей, необхідних для такого контролю. Порядок здійснення митного контролю визначається Кабінетом Міністрів України відповідно до норм цього Кодексу.

Таким чином, направлення запитів до митних органів (в тому числі зарубіжних) з метою перевірки документів та відомостей, необхідних для митного контролю товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, може вважатись складовою частиною митного контролю.

В той же час, використовуючи таку форму контролю, слід враховувати, що її проведення є досить тривалим, оскільки потребує часу для підготовки та направлення запитів до митних органів зарубіжних країн, а також отримання відповідей на такі запити.

Спільним наказом Державної митної служби України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства аграрної політики України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Міністерства культури і туризму України, Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 28.11.2005 р. N 1167/886/824/643/655/424/858/900 "Про затвердження Часових нормативів виконання контрольних операцій посадовими особами, які здійснюють контроль осіб, товарів і транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.12.2005 р за N 1557/11837 (далі - Часові нормативи), затверджено часовий норматив виконання контрольних операцій посадовими особами, які здійснюють контроль осіб, товарів і транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України, зокрема для вантажних автомобілів митний контроль встановлений до 2 годин.

Відповідно до п. 7 Часових нормативів встановлено, що часові нормативи можуть не дотримуватися в разі наявності достатніх підстав уважати, що особи, товари й транспортні засоби переміщуються через державний кордон України з порушенням норм законодавства України про державний кордон України, митних правил, інших норм законодавства або загрожують безпеці авіації, а також у разі затримання цих осіб, товарів і транспортних засобів унаслідок виявлених порушень.

З огляду на викладене, приймаючи рішення про ініціацію проведення перевірок, необхідно враховувати положення зазначеного вище наказу та строки,які необхідні для підтвердження наявної в митному органі інформації про можливі порушення митного законодавства України.

Директор Департаменту

О. І. Похилько

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31