Наказ Держфінмоніторингу N 135 від 13.08.2010 р. «Про затвердження Порядку інформування суб'єктів первинного фінансового моніторингу про порушення або закриття кримінальної справи та повідомлення суб'єктів фінансового моніторингу про прийняті судами рішення»-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

Опубліковано: "Офіційний вісник України", 2010, N 80 (29.10.2010), ст. 2840

Про затвердження Порядку інформування суб'єктів первинного фінансового моніторингу про порушення або закриття кримінальної справи та повідомлення суб'єктів фінансового моніторингу про прийняті судами рішення

Наказ Державного комітету фінансового моніторингу України
від 13 серпня 2010 року N 135

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
13 жовтня 2010 р. за N 920/18215

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства фінансів України
від 26 липня 2013 року N 695)

Відповідно до пункту 18 частини другої статті 18 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації {відмиванню} доходів_ одержаних злочинним шляхом_ або фінансуванню тероризму", з метою встановлення процедури інформування суб'єктів первинного фінансового моніторингу про порушення або закриття кримінальної справи та повідомлення суб'єктів фінансового моніторингу про прийняті судами рішення НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок інформування суб'єктів первинного фінансового моніторингу про порушення або закриття кримінальної справи та повідомлення суб'єктів фінансового моніторингу про прийняті судами рішення, що додається.

2. Департаменту фінансових розслідувань (Підгородецька Л. М.) спільно з Юридичним управлінням (Гаєвський І. М.) забезпечити подання цього наказу до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного комітету фінансового моніторингу України Хилюка В. П.

Голова

С. Г. Гуржій

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництваМ. Ю. Бродський

Міністр фінансів України

Ф. О. Ярошенко

Заступник Голови
Національного банку України


І. В. Соркін

Голова Державної комісії з
цінних паперів та фондового ринку


Д. М. Тевелєв

Голова Державної комісії
з регулювання ринків
фінансових послуг УкраїниВ. О. Волга

Міністр економіки України

В. П. Цушко

Міністр транспорту
та зв’язку України


К. О. Єфименко

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету фінансового моніторингу України
13.08.2010 р. N 135

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 жовтня 2010 р. за N 920/18215

Порядок

інформування суб'єктів первинного фінансового моніторингу про порушення або закриття кримінальної справи та повідомлення суб'єктів фінансового моніторингу про прийняті судами рішення

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок, розроблений відповідно до пункту 18 частини другої статті 18 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації {відмиванню} доходів_ одержаних злочинним шляхом_ або фінансуванню тероризму" (далі - Закон), визначає процедуру інформування Державним комітетом фінансового моніторингу України (далі - Держфінмоніторинг) суб'єктів фінансового моніторингу про порушення кримінальної справи, або закриття кримінальної справи в ході досудового слідства, або про прийняті судами рішення за такими кримінальними справами за повідомленнями суб'єктів первинного фінансового моніторингу, що надсилались до Держфінмоніторингу відповідно до вимог статей 15, 16 Закону.

1.2. У разі отримання інформації від правоохоронних органів про порушення кримінальної справи (або закриття кримінальної справи в ході досудового слідства) за повідомленнями суб'єкта первинного фінансового моніторингу, що надійшли до Держфінмоніторингу відповідно до вимог статей 15, 16 Закону, Держфінмоніторинг інформує про зазначене такого суб'єкта первинного фінансового моніторингу у строки, визначені цим Порядком.

1.3. У разі отримання інформації про прийняті судами рішення за такими кримінальними справами Держфінмоніторинг інформує про зазначене суб'єкта первинного фінансового моніторингу, який надіслав повідомлення до Держфінмоніторингу відповідно до вимог статей 15, 16 Закону, а також відповідного суб'єкта державного фінансового моніторингу у строки, визначені цим Порядком.

2. Інформування суб'єктів фінансового моніторингу про факт порушення кримінальної справи (або закриття кримінальної справи в ході досудового слідства)

2.1. Держфінмоніторинг надає суб'єкту первинного фінансового моніторингу інформацію про факт порушення кримінальних справ (або закриття кримінальних справ в ході досудового слідства) за повідомленнями, надісланими таким суб'єктом до Держфінмоніторингу відповідно до вимог статей 15, 16 Закону, за якими були сформовані узагальнені матеріали та які використані в таких кримінальних справах.

2.2. Держфінмоніторинг передає суб'єкту первинного фінансового моніторингу дані щодо кримінальних справ залежно від прийнятого процесуального рішення згідно з таким переліком:

порядковий номер реєстрації фінансової операції у реєстрі фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, суб'єкта первинного фінансового моніторингу;

дата реєстрації фінансової операції у реєстрі фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, суб'єкта первинного фінансового моніторингу;

сума фінансової операції;

дата прийняття процесуального рішення та його реквізити (за наявності);

суть процесуального рішення (порушення кримінальної справи або закриття кримінальної справи).

3. Повідомлення суб'єктів фінансового моніторингу про прийняті судами рішення у кримінальних справах

3.1. Держфінмоніторинг надає суб'єкту первинного фінансового моніторингу інформацію щодо прийнятих судами рішень у кримінальних справах, в яких використані повідомлення, надіслані таким суб'єктом до Держфінмоніторингу відповідно до вимог статей 15, 16 Закону, за якими були сформовані узагальнені матеріали.

Одночасно Держфінмоніторинг надсилає інформацію щодо прийнятих судами рішень по кримінальних справах відповідному суб'єкту державного фінансового моніторингу, який регулює діяльність суб'єкта первинного фінансового моніторингу, що надіслав повідомлення про фінансові операції відповідно до вимог статей 15, 16 Закону, за якими були сформовані узагальнені матеріали.

3.2. Держфінмоніторинг передає суб'єкту первинного фінансового моніторингу дані щодо прийнятих судами рішень у кримінальних справах згідно з таким переліком:

порядковий номер реєстрації фінансової операції у реєстрі фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, суб'єкта первинного фінансового моніторингу;

дата реєстрації фінансової операції у реєстрі фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, суб'єкта первинного фінансового моніторингу;

сума фінансової операції;

дата прийнятого рішення та його реквізити (за наявності);

суть прийнятого рішення (постановлено обвинувальний вирок, виправдувальний вирок тощо).

3.3. Відповідному суб'єкту державного фінансового моніторингу Держфінмоніторинг передає дані, зазначені у пункті 3.2 цієї глави, у розрізі суб'єктів первинного фінансового моніторингу.

4. Доведення інформації про порушення кримінальної справи (або закриття кримінальної справи в ході досудового слідства) та про прийняті судами рішення

4.1. Інформація про порушення кримінальної справи (або закриття кримінальної справи в ході досудового слідства) та про прийняті судами рішення в місячний строк з моменту її одержання Держфінмоніторингом доводится до суб'єктів первинного фінансового моніторингу в такий спосіб:

до банків (філій іноземних банків) - засобами електронної пошти, визначеними Національним банком України;

до інших суб'єктів первинного фінансового моніторингу - рекомендованими листами з повідомленнями про їх вручення.

4.2. Інформація про прийняті судами рішення в місячний строк з моменту її одержання Держфінмоніторингом доводиться до суб'єктів державного фінансового моніторингу в такий спосіб:

до Національного банку України - засобами електронної пошти Національного банку України;

до інших суб'єктів державного фінансового моніторингу - рекомендованими листами з повідомленнями про їх вручення або засобами електронного документообігу єдиної державної інформаційної системи у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.

4.3. Структура та реквізитний склад файлів інформаційного обміну з банками (філіями іноземних банків) визначаються Держфінмоніторингом за погодженням з Національним банком України.

Директор Департаменту
фінансових розслідувань


Л. М. Підгородецька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2