Лист Держкомстату N 12-10/197 від 22.09.2010 р. про прийом органами державної статистики електронної звітності-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.09.2010 р. N 12-10/197

Відповідно із запитом щодо надання інформації про прийом органами державної статистики електронної звітності Держкомстат повідомляє наступне.

Підприємства, установи та організації, які повинні звітувати до органів державної статистики, обирають спосіб звітності виключно на добровільних засадах і за власною ініціативою. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 р N 1087-р "Деякі питання організації електронного документообігу та звітності" Держкомстат забезпечує можливість прийому звітних документів у паперовій чи електронній формі саме з вибору суб'єктів господарювання.

В даний час існують два способи подання статистичної звітності до органів державної статистики - в електронному вигляді та на папері. Для приймання звітності в електронному вигляді в Держкомстаті створена система електронної звітності, яка використовує програмно-технічні комплекси автоматизації процесів електронної звітності, які вже існують на ринку. При цьому Держкомстат є відкритим для співпраці з усіма зацікавленими розробниками програмного забезпечення та операторами електронної звітності і опублікував у відповідному розділі свого веб-сайту інформацію про структуру транспортного повідомлення і форми статистичної звітності у форматі XML.

Для врегулювання процесу уявлення електронній звітності до органів державної статистики в частині визначення порядку уявлення електронній звітності, прийому та обробки електронної звітності, підтвердження факту уявлення звітності в електронному вигляді і т. п. Держкомстатом був розроблений Порядок подання електронної звітності в органи державної статистики (далі - Порядок). На сьогоднішній день Порядок проходить процедуру, встановлену законодавством для набрання чинності регуляторними актами, і розміщений для обговорення на офіційному веб-сайті Держкомстату.

Крім того, надаємо відповіді на наступні питання:

1. Прийом звітності в електронному вигляді, у разі її відповідності певному Держкомстатом і опублікованим на його офіційному веб-сайті формату, здійснюється на безкоштовній основі. Користування послугами спецоператора для подання електронної звітності не є обов'язковим.

У разі якщо респондент представив електронну звітність з дотриманням норм зазначеного Порядку, така звітність вважається поданою.

2. Перешкоди для звітності на папері для респондентів не створюються. Подання респондентом електронної звітності здійснюється виключно на добровільних засадах і за його ініціативою.

3. Для уявлення електронній звітності до органів державної статистики укладання договорів не потрібно. Прийом декларацій Держкомстат не здійснює.

У разі подання респондентом звітності в електронному вигляді, він має право не подавати відповідні форми звітності на папері.

4. Електронна звітність, яку респондент подає до органів державної статистики, підписується наступним чином:

а) фінансова звітність: спочатку - ЕЦП посадової особи, яка має право другого підпису, потім - ЕЦП керівника (власника / особи, що мають право першого підпису). За відсутності посадової особи, яка має право другого підпису, електронний звіт завіряється тільки ЕЦП керівника (власника/особи, що мають право першого підпису);

б) статистична звітність: ЕЦП посадових осіб, які передбачені у формі статистичної звітності на папері;

в) респондент - фізична особа електронний звіт запевняє особистої ЕЦП.

5. Терміни подання звітності в електронному вигляді встановлено такі ж, як для звітності, що подається на папері.

Центр обробки електронних звітів (далі - ЦОЕЗ) приймає електронну звітність цілодобово. Обробка електронної звітності здійснюється ЦОЕЗ з 9 год 00 хв. до 17 ч. 00 хв. щоденно, крім вихідних, святкових і неробочих днів. У разі отримання електронного звіту після 16 год 30 хв. ЦОЕЗ формує і направляє другу квитанцію протягом перших двох годин наступного робочого дня. Вихідні, святкові та неробочі дні встановлюються чинними нормативно-правовими актами України.

6. Посвідчення факту і час одержання електронного звіту ЦОЕЗ відбувається шляхом направлення в електронну адресу респондента квитанції про одержання електронного звіту (перша квитанція). Посвідчення факту і часу прийому (неприйняття) електронного звіту до обробки та внесення його даних у базу даних адресата звітності відбувається шляхом направлення в електронну адресу респондента квитанції про прийом електронного звіту до обробки (друга квитанція). У разі виявлення помилок або суперечливих даних, які наведені респондентом в електронному звіті, на електронну адресу респондента направляється квитанція-повідомлення про необхідність повторного подання звітності.

7. Питання подання податкової звітності знаходиться за межами компетенції Держкомстату.

Для статистичної чи фінансової звітності датою подання електронної звітності вважається дата, зафіксована в першій квитанції, за умови отримання респондентом другої квитанції з повідомленням про прийом електронного звіту до обробки.

8. Електронна звітність, представлена з дотриманням норм Порядку, вважається поданою і зберігається на електронних носіях протягом строку не менше встановленого для відповідної звітності на папері. Зберігання респондентом отриманих електронних квитанцій з ЕЦП ЦОЕЗ на сьогоднішній день нормативно не врегульовано.

9. Щодо питання про відповідальність за своєчасність подання та коректність заповнення документів податкової звітності повідомляємо, що він знаходиться за межами компетенції Держкомстату.

Заступник Голови

В. Колеснік

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5