Лист Держкомпідприємництва N 3759 від 26.03.2010 р. щодо можливості для юридичної особи бути керівником іншої юридичної особи-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 26.03.2010 р. N 3759

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув звернення щодо можливості юридичної особи, основним видом економічної діяльності якого є управління підприємствами, бути керівником іншої юридичної особи та повідомляє нижченаведене.

Як вбачається зі змісту статті 92 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ), юридична особа набуває цивільних прав і обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.

Порядок створення органів юридичної особи встановлюється установчими документами та законом.

У випадках, встановлених законом, юридична особа може набувати цивільні права і обов'язки і здійснювати їх через своїх учасників.

Відповідно до статті 97 ЦКУ управління суспільством здійснюють його органи. Органами управління товариства є загальні збори його учасників і виконавчий орган, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до частини другої статті 99 ЦКУ виконавчий орган товариства може складатися з одного або декількох осіб. Виконавчий орган, що складається з декількох осіб, приймає рішення в порядку, встановленому абзацом першим частини другої статті 98 цього Кодексу.

Статтею 65 Господарського кодексу України також визначено, що управління підприємством здійснюється відповідно до його установчими документами на основі об'єднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу.

Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства або іншими установчими документами.

Для керівництва господарською діяльністю підприємства власник (власники) або уповноважений ним орган призначає (обирає) керівника підприємства.

Відповідно до частини другої статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців містяться відомості щодо юридичної особи, зокрема прізвище, ім'я , по батькові, дата обрання (призначення) і ідентифікаційні номери фізичних осіб - платників податків, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори.

Отже, чинним законодавством не передбачена можливість для юридичної особи бути керівником іншої юридичної особи.

Разом з тим, враховуючи те, що згідно з Положенням про Міністерство праці та соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 р. N 1543, Міністерство праці та соціальної політики України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері зайнятості, соціально-трудових відносин та здійснення нагляду за дотриманням законодавства про працю, рекомендуємо Вам звернутися у вказаний орган державної влади за додатковими роз'ясненнями.

Заступник Голови

С. Свищева

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31