Лист ДПАУ N 6604/5/16-1516 від 09.06.2010 р-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.06.2010 р. N 6604/5/16-1516

Про обкладення ПДВ компенсації витрат на проведення виконавчих дій

Державна податкова адміністрація України розглянула лист щодо оподаткування податком на додану вартість компенсації витрат на організацію та проведення виконавчих дій, стягнутої з боржника, і повідомляє.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон) об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України.

Перелік операцій, що не є об'єктом оподаткування, визначений пунктом 3.2 статті 3 зазначеного Закону.

Зокрема, відповідно до підпункту 3.2.6 пункту 3.2 статті 3 Закону не є об'єктом оподаткування операції з оплати вартості державних платних послуг, які надаються фізичним або юридичним особам органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, та обов'язковість отримання (поставки) яких встановлюється законодавством, включаючи плату за реєстрацію, отримання ліцензії (дозволу), сертифікатів у вигляді зборів, державного мита тощо.

Таким чином, для застосування норми підпункту 3.2.6 пункту 3.2 статті 3 Закону необхідне одночасне виконання таких вимог:

• послуги повинні бути державними і надаватися органом виконавчої влади;

• послуги, які надаються, повинні бути платними;

• обов'язковість отримання фізичними і юридичними особами послуг повинна бути встановлена законодавством;

• кошти за надані послуги у повному обсязі повинні надходити до бюджету.

Відповідно до Закону України від 21.04.99 р N 606-XIV "Про виконавче провадження" (далі - Закон N 606-XIV) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).

Відповідно до статті 45 Закону N 606-XIV витрати органів державної виконавчої служби на організацію та проведення виконавчих дій щодо забезпечення примусового виконання рішень є витратами виконавчого провадження.

Витрати виконавчого провадження здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України та коштів виконавчого провадження, які використовуються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Кошти виконавчого провадження складаються з:

• коштів виконавчого збору, стягнутого з боржника в порядку, встановленому статтею 46 Закону N 606-XIV;

• авансового внеску стягувачів на проведення виконавчих дій згідно із статтею 48 Закону N 606-XIV;

• стягнутих з боржника витрат на проведення виконавчих дій;

• інших надходжень, що не суперечать законодавству.

Враховуючи зазначене та те, що при наданні виконавчою службою послуг з організації та проведення виконавчих дій щодо забезпечення примусового виконання рішень не виконуються вимоги підпункту 3.2.6 пункту 3.2 статті 3 Закону, то надання таких послуг є об'єктом оподаткування податком на додану вартість і оподатковується на загальних підставах.

При цьому відповідно до пункту 4.1 статті 4 Закону до бази оподаткування зазначених послуг включаються усі суми коштів,які отримує виконавча служба у зв’язку з наданням послуг з організації та проведення виконавчих дій щодо забезпечення примусового виконання рішень.

Заступник Голови

О. Любченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2