Лист ДПАУ N 10253/6/15-0116 від 04.10.2010 р-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.10.2010 р. N 10253/6/15-0116

Щодо спеціального режиму діяльності технологічних парків

Державна податкова адміністрація України розглянула лист Київського інноваційного парку N 275 щодо надання роз'яснення стосовно спеціального режиму оподаткування технологічних парків і повідомляє наступне.

Згідно з частиною першою ст. 1 Закону України від 16.07.99 р. N 991-XIV "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків" (зі змінами та доповненнями) (далі - Закон) технологічний парк (технопарк) - юридична особа або група юридичних осіб (далі - учасники технологічного парку), що діють відповідно до договору про спільну діяльність без створення юридичної особи та без об'єднання вкладів з метою створення організаційних засад виконання проектів технологічних парків з виробничого впровадження наукоємних розробок, високих технологій та забезпечення промислового випуску конкурентоспроможної на світовому ринку продукції.

Державне сприяння інноваційній діяльності технологічних парків відповідно до цього Закону здійснюється шляхом державної фінансової підтримки та цільового субсидіювання проектів технологічних парків.

Спеціальний режим оподаткування технологічних парків, їх учасників і спільних підприємств, що виконують проекти технологічних парків, передбачає такі податкові умови реалізації проектів технологічних парків, але не більш як протягом п'яти років:

звільнення від ввізного мита при ввезенні в Україну для реалізації проектів технологічних парків нових устаткування, обладнання та комплектуючих, а також матеріалів, які не виробляються в Україні;

можливість надання органу митного контролю податкового векселя на суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, що нараховується згідно з діючим законодавством за умови імпорту нових устаткування, обладнання та комплектувальних до нього, із строком погашення 720 календарних днів, а за умови імпорту матеріалів, які не виробляються в Україні, - зі строком погашення 180 календарних днів з дня надання векселя органу митного контролю;

зарахування на спеціальні рахунки у строки, встановлені діючим законодавством, суми податку на прибуток підприємств, отриманого технологічними парками, їх учасниками і спільними підприємствами під час реалізації проектів технологічних парків.

Інші податки і збори (обов'язкові платежі) технологічні парки, їх учасники і спільні підприємства сплачують на загальних підставах згідно з діючим законодавством.

Водночас починаючи з 2008 року норма щодо можливості надання органу митного контролю податкового векселя на суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість не застосовується у зв’язку з тим, що окремими статтями законів України про Державний бюджет на 2008 - 2010 роки заборонено надання відстрочок щодо термінів сплати податкових зобов'язань суб'єктів господарювання за податками і зборами (обов'язковими платежами).

На спеціальні рахунки учасників технологічних парків та спільних підприємств, що виконують проекти технологічних парків, зараховується 50 % суми податку на прибуток підприємств, решта 50 % зараховується на спеціальний рахунок керівного органу відповідного технологічного парку.

Отже, технологічні парки, їх учасники та спільні підприємства суми податку на прибуток, отримані від впровадження інноваційних проектів, зараховують на спеціальні рахунки з метою їх подальшого використання виключно на фінансування інноваційної, науково-технічної діяльності і розширення власних науково-технологічних і дослідно-експериментальних баз.

Відповідно до Порядку зарахування сум податку на прибуток підприємств на спеціальні рахунки технологічного парку, його учасників та спільних підприємств, використання зазначених коштів і здійснення контролю за їх витрачанням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 р. N 1643 (далі - Порядок), у разі коли керівний орган технологічного парку - групи юридичних осіб не бере участі в реалізації проекту як учасник, він відкриває один спеціальний рахунок, а якщо бере таку участь - додатково відкриває спеціальні рахунки за кількістю проектів.

Якщо проект реалізується технологічним парком - юридичною особою, учасником технологічного парку або спільним підприємством, відкривається один спеціальний рахунок.

Для реалізації кількох проектів технологічний парк - юридична особа, учасник технологічного парку або спільне підприємство відкриває відповідну кількість спеціальних рахунків.

Якщо проект реалізується кількома учасниками технологічного парку та/або спільними підприємствами, кожен з них відкриває один спеціальний рахунок.

Зарахування зазначених сум податку на спеціальні рахунки здійснюється у строки, встановлені Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", іншими законодавчими актами.

Здійснення обліку результатів діяльності технологічного парку - юридичної особи або керівного органу технологічного парку - групи юридичних осіб, учасника технологічного парку та спільного підприємства проводиться шляхом ведення окремого бухгалтерського та податкового обліку операцій, пов'язаних з реалізацією проектів технологічних парків.

Водночас у разі прийняття Податкового кодексу України відносини, які виникатимуть у процесі встановлення, зміни і скасування податків, в Україні будуть регулюватися саме цим законодавчим актом.

Враховуючи наведене, зазначаємо, що у проекті Податкового кодексу, внесеному на розгляд Верховної Ради України Кабінетом Міністрів України (N 7101-1 від 21.09.2010 р), не передбачено запровадження спеціального режиму оподаткування для окремих територій,а також для технологічних парків в Україні.

Заступник Голови

О. Любченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31