Роз'яснення ДПАУ від 10.11.2010 р. щодо особливостей визначення податкових зобов'язань по орендній платі за землю-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

За інформацією Департаменту апеляцій Державної податкової адміністрації України, результати розгляду скарг свідчать про те, що деякі платники податків, порушуючи вимоги статті 21 Закону України “Про оренду землі ”, визначають податкові зобов’язання з орендної плати за землю із врахуванням коефіцієнта на функціональне використання землі – 0,5 (землі, зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво), замість 2,5 (землі комерційного використання), не враховуючи те, що договором оренди землі, укладеним на 49 років передбачено періоди будівництва (2 роки) та експлуатації (47 років).

Згідно зі статтею 13 Закону України “Про плату за землю” підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Відповідно до статті 19 вказаного Закону розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за угодою сторін у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).

Згідно зі статтею 21 Закону України “Про оренду землі” розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України “Про плату за землю”).

Таким чином, орендарі земель при визначенні податкових зобов’язань з орендної плати за землю повинні враховувати умови договору оренди землі, а саме – після завершення строку будівництва, передбаченого договором оренди (2 роки), застосовувати для періоду експлуатації орендованої земельної ділянки коефіцієнт на функціональне використання землі – 2,5 (землі комерційного використання).

За матеріалами ДПАУ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4