Роз'яснення ДПСУ «Щодо сплати фіксованого податку у зв’язку із запровадженням Податкового кодексу»-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

14.12.2010

Щодо сплати фіксованого податку у зв’язку із запровадженням Податкового кодексу

З 1 січня 2011 року набуває чинності Податковий кодекс України.

Глава 1 розділу ХІV «Спеціальні податкові режими», яка передбачала уніфікацію спрощеної системи оподаткування суб’єктів господарювання з відміною сплати фіксованого податку, з Кодексу виключена. Також у Кодексі відсутні норми щодо втрати чинності ІV розділом Декрету КМУ від 26 грудня 1992 року N 13-92 „Про прибутковий податок з громадян” (далі – Декрет) в частині справляння фіксованого податку. Тобто з набранням чинності Кодексу підприємці не втрачають право провадження підприємницької діяльності із сплатою фіксованого податку.

Декретом (п.1 ст.14) передбачено, що обов’язковими умовами провадження підприємницької діяльності з продажу товарів і надання супутніх такому продажу послуг із сплатою фіксованого розміру податку шляхом придбання патенту є, зокрема, здійснення підприємцями такої діяльності на ринках та сплата ними ринкового збору згідно із законодавством.

Кодекс, згідно із його статтею 1, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, платників цих податків та зборів, їхні права та обов’язки, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Оскільки Прикінцевими положеннями Кодексу Декрет КМУ від 20.05.1993 р. N56-93 "Про місцеві податки і збори" втрачає чинність з 01 січня 2011 року, то сплата ринкового збору з 2011 року відміняється і його несплата не може бути перешкодою для придбання (продовження) підприємцями фіксованих патентів на цей рік.

Однак умова Декрету щодо провадження підприємницької діяльності зі сплатою фіксованого податку виключно на ринках продовжує діяти в умовах Кодексу. У зв’язку з цим підприємець, який звертається до податкового органу із заявою про придбання (продовження) фіксованого патенту на наступний рік, має документально підтвердити, що він провадить свою діяльність саме на ринку.

Пунктом 16 частини 1 Правил торгівлі на ринках, затверджених спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, МВС, Державної податкової адміністрації України, Держстандарту від 26.02.2002 р. N 57/188/84/105, встановлено, що у разі використання торговельного місця на ринках на умовах оренди в продавця повинна бути копія угоди з адміністрацією ринку про оренду, а на умовах суборенди - копія такої угоди із суб'єктом підприємницької діяльності (орендодавцем). Під час проведення органами контролю та адміністрацією ринку перевірок роботи суб'єктів підприємницької діяльності продавці повинні пред'явити зазначені документи.

Отже, підприємці при поданні заяви на придбання (продовження) фіксованого патенту на 2011 р. мають надавати податковим органам копії зазначених у Правилах торгівлі договорів.

У разі неможливості у вказаний спосіб підтвердження здійснення торгівельної діяльності на ринку, підприємці мають право самостійно обрати спосіб провадження своєї підприємницької діяльності і оподаткування одержаних від неї доходів: або відповідно до статті 177 розділу ІУ Кодексу (за загальною системою), або згідно із Указом Президента України від 03.07.1998 р. N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва".

Водночас повідомляємо, що підрозділом 8 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України передбачені особливості справляння фіксованого податку. Так, з 01 січня 2011 р. до внесення змін до розділу XIV Податкового кодексу України в частині оподаткування суб’єктів малого підприємництва абзаци шостий – двадцять восьмий пункту 1 статті 14 розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" застосовуються з урахуванням, зокрема, таких особливостей:

- нарахування, обчислення та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюються суб’єктами малого підприємництва, які сплачують фіксований податок у порядку, визначеному Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування";

- фіксований податок сплачується на рахунок відповідного бюджету в розмірі частини фіксованого податку, що підлягає перерахуванню до цих бюджетів відповідно до норм Закону України "Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., N 30-31, ст.195). При цьому розподіл коштів фіксованого податку на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або до Пенсійного фонду України Державним казначейством України не здійснюється;

- повернення сум фіксованого податку, які були сплачені до 1 січня 2011 року помилково або надміру, а також зарахування сум погашення податкового боргу, що сформувався станом на 31 грудня 2010 року, здійснюються у встановленому порядку з урахуванням цього підрозділу.

За матеріалами ДПСУ

Коментарі 

 
0 #1 Роман 21.12.2010 16:59
"а на умовах суборенди - копія такої угоди із суб'єктом підприємницької діяльності (орендодавцем)"

Що мається на увазі? А якщо орендодавець за договором суборенди дійсно є суб'єктом підприємницької діяльності, проте серед його видів діяльності не зазнечений такий вид, як надання в оренду нерухомого майна. І він насправді не здійснює діяльніть (тобто систематично не здійснює і без мети отримання прибутку)з надання в оренду, робить це одноразово щодо іншого СПД. Обидві сторони є платниками фіксованого податку. Роз'ясніть, будьласка, з хто саме повинен бути орендодавцем за договором суборенди, щоб такий договір підтверджував факт торгівлі на ринку?
Цитувати | Поскаржитись модератору
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5