Лист ДПАУ N 24224/7/16-1617 від 09.11.2010 р-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.11.2010 р. N 24224/7/16-1617

Державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі

Щодо автоматизованого розподілу платників ПДВ за категоріями уваги

(Витяг)

Державна податкова адміністрація України інформує, що 29 жовтня 2010 року введено в експлуатацію програмне забезпечення АС "Розподіл платників податку на додану вартість за категоріями уваги".

Програмне забезпечення АС "Розподіл платників податку на додану вартість за категоріями уваги" розроблено з метою покращення адміністрування ПДВ, удосконалення системи відбору платників податку на додану вартість та визначення черговості проведення невиїзних документальних (камеральних) перевірок податкової звітності з податку на додану вартість.

Зазначений програмний продукт забезпечує: розподіл платників податку за трьома категоріями уваги; визначення рейтингової оцінки для черговості проведення камеральної перевірки; формування проекту висновку до декларації з ПДВ відповідно до вимог наказу ДПА України від 30.12.2009 р. N 742 "Про внесення змін до наказу ДПА України від 18.04.2008 р. N 266".

У разі, якщо в проекті висновку до декларації з ПДВ не враховані окремі податкові ризики (зокрема ті, що не підлягають автоматизації) згідно з наказом ДПА України від 27.07.2010 р. N 548, то до висновку необхідно додатково включити інформацію щодо таких ризиків.

При розподілі платників податку на категорії уваги враховуються критерії, які базуються на інформації щодо: стану суб'єкта господарювання, обсягів сплати ПДВ відносно середньогалузевих показників, заниження податкових зобов'язань з ПДВ, наявності трудових та виробничих ресурсів, подання податкової декларації з ПДВ за звітний період, за який проводиться розподіл.

Так, до категорії сумлінних платників податку (категорія уваги 1) належать суб'єкти господарювання - платники ПДВ, що оцінюються позитивно, мають високий рівень значення фіскальної важливості та більший за середній у групі (галузі) рівень сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) (податкове навантаження) (згідно АС "Розподіл платників податку на додану вартість за категоріями уваги" графа "Категорія уваги" дорівнює 1).

До платників податку помірного ризику (категорія уваги 2) належать суб'єкти господарювання - платники ПДВ, що мають низьке значення фіскальної важливості (згідно АС "Розподіл платників податку на додану вартість за категоріями уваги" графа "Категорія уваги" дорівнює 2).

До платників податку високого ризику (категорія уваги 3) належать суб'єкти господарювання - платники ПДВ, що оцінюються негативно в частині податкової поведінки. Вони поділяються на такі підкатегорії:

платники реального сектору економіки (підкатегорія уваги 3.1), суб'єкти господарювання - платники ПДВ, які потенційно мають резерви для збільшення надходжень до бюджету (згідно АС "Розподіл платників податку на додану вартість за категоріями уваги" графа "Категорія уваги" дорівнює 3.1).

вигодоформуючі та вигодотранспортуючі суб'єкти господарювання (підкатегорія уваги 3.2) (згідно АС "Розподіл платників податку на додану вартість за категоріями уваги" графа "Категорія уваги" дорівнюють 3.2.1, 3.2.2, 3.2.3, 3.2.4).

Програмне забезпечення АС "Розподіл платників податку на додану вартість за категоріями уваги" вводиться в експлуатацію та використовується на центральному, регіональному та районному рівнях в підрозділах, що здійснюють адміністрування податку на додану вартість.

Програмне забезпечення зазначеної системи супроводжує Департамент інформаційно-аналітичного забезпечення процесів оподаткування, методологічне супроводження здійснює Департамент адміністрування податку на додану вартість.

Інформація в Програмному забезпеченні АС "Розподіл платників податку на додану вартість за категоріями уваги" оновлюється щомісячно першого робочого дня місяця, що наступає за місяцем граничного терміну подання податкової звітності з ПДВ.

Зважаючи на викладене, Державна податкова адміністрація України зобов'язує державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі забезпечити використання програмного забезпечення АС "Розподіл платників податку на додану вартість за категоріями уваги" підрозділами оподаткування юридичних осіб на всіх рівнях, провести аналіз розподілу платників ПДВ за категоріями уваги та за результатами опрацювання зазначеного програмного продукту надати, у разі наявності, обґрунтовані зауваження та пропозиції по доопрацюванню.

Заступник Голови

О. М. Любченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31