Лист ДПАУ N 24845/7/16-1517-26 від 16.11.2010 р-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.11.2010 р. N 24845/7/16-1517-26

Державній податковій адміністрації у м. Києві

Про надання відповіді

Державна податкова адміністрація України розглянула лист щодо порядку розподілу податкового кредиту і повідомляє.

Відповідно до підпункту 7.4.3 пункту 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон) у разі коли товари (роботи, послуги), виготовлені та/або придбані, частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково ні, до суми податкового кредиту включається та частка сплаченого (нарахованого) податку при їх виготовленні або придбанні, яка відповідає частці використання таких товарів (робіт, послуг) в оподатковуваних операціях звітного періоду.

Розподіл зазначених сум податку на додану вартість відбувається відповідно до коефіцієнта, який визначається як відношення обсягу оподатковуваних операцій до загального обсягу поставки товарів (робіт) у поточному звітному періоді (без врахування податку на додану вартість).

У випадку, якщо платник податку здійснює коригування податкових зобов'язань попередніх періодів, визначених у відповідності до підпункту 7.4.3 пункту 7.4 статті 7 Закону, під час коригування необхідно переглянути частку використання придбаних товарів (послуг) в оподатковуваних операціях. При цьому, з метою коригування податкового кредиту слід враховувати оподатковувані операції того звітного періоду, показники якого коригуються (а не того, в якому таке коригування відбувається).

Що стосується порядку відображення повернення передплати у податковій звітності з ПДВ, то повідомляємо.

Відповідно до вимог статті 7 Закону платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з поставки та придбання товарів (послуг), які не є об'єктом оподаткування, при цьому податкові накладні складаються лише для операцій, що оподатковуються і звільнені від оподаткування.

При здійсненні операцій з поставки товарів (послуг), які не є об'єктом оподаткування ПДВ, податкові зобов'язання та податковий кредит у постачальника та покупця відповідно не виникають.

Таким чином, при поставці товарів (послуг), поставка яких не є об'єктом оподаткування ПДВ згідно з п. 3.2 статті 3 Закону, податкова накладна не складається, а при поверненні таких товарів (чи передоплати за товари, послуги), розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної не складається.

При цьому, операції з поставки товарів (послуг), що не є об'єктом оподаткування згідно з п. 3.2 статті 3 Закону та операції з придбання зазначених товарів (послуг) відображаються у податковій декларації з ПДВ (рядки 3 та 11.2) та у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних.

При заповненні реєстру виданих та отриманих податкових накладних у графах 2, 3, 4 розділу I та графах 2, 3 розділу II зазначаються відповідні реквізити документа, що засвідчує факт поставки (придбання) товарів (послуг), що не є об'єктом оподаткування.

Враховуючи те, що при поверненні товарів (чи передоплати за товари, послуги), операції з поставки яких не є об'єктом оподаткування ПДВ, розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної не складається, рядки 8 та 16 податкової декларації не заповнюються, а тому, відобразити операції з повернення зазначених товарів (чи передоплати за такі товари, послуги) можна шляхом подачі уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ (додаток 5 до Порядку заповнення та подання податкової декларації з ПДВ). При цьому, у рядках 2.1 та 3.1 зазначаються коди рядків декларації, які повинні бути відкориговані, і, відповідно, заповнюються рядки 2.2 та 3.2 уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ (рядки 2.3 та 3.3 не заповнюються).

Що стосується операцій, які звільнені від оподаткування на підставі статті 5 Закону, то при поставці таких товарів (послуг) податкова накладна складається, а при поверненні таких товарів (чи передоплати за товари, послуги) складається розрахунок коригування, кількісних і вартісних показників до податкової накладної.

При цьому, операції з поставки товарів (послуг), що звільнені від оподаткування на підставі статті 5 Закону, відображаються у податковій декларації з ПДВ (рядок 4) та у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних.

При поверненні товарів (чи передоплати за товари, послуги), операції з поставки яких звільнені від оподаткування ПДВ, необхідно враховувати наступне.

При заповненні рядка 8 податкової декларації з ПДВ, відповідно до наказу ДПА України від 30.05.97 р N 166 "Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання" обов'язковим є зазначення суми податку, яка збільшує або зменшує суму податкового зобов'язання, а тому відобразити операції з повернення товарів (чи передоплати за товари, послуги), операції з поставки яких звільнені від оподаткування ПДВ,можна шляхом подачі уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ (додаток 5 до Порядку заповнення та подання податкової декларації з ПДВ).

Заступник Голови

О. М. Любченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» N 4000 від 14.09.2020 р.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4