Лист ДПАУ N 1693/7/16-1417 від 24.01.2011 р-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.01.2011 р. N 1693/7/16-1417

Державна податкова адміністрація України надсилає для використання в роботі постанову Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 р. N 11 "Про затвердження Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках" (далі - Постанова), зобов'язує довести її до підпорядкованих органів податкової служби та стосовно застосування окремих пунктів Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках (далі - Порядок), повідомляє.

Порядок визначає механізм акумулювання сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках.

Відкрити спеціальні рахунки в установах банку сільськогосподарське підприємство зобов'язане протягом одного звітного періоду, після переходу на спеціальний режим оподаткування, подавши при цьому до установи банку копію свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, завіреного в установленому порядку відповідним органом державної податкової служби.

Платники ПДВ, які на момент набрання чинності Постанови були зареєстровані суб'єктами спеціального режиму оподаткування, зобов'язані відкрити такий рахунок в установі банку до 1 лютого 2011 року.

В разі виключення платника з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування такий платник зобов'язаний закрити спеціальний рахунок в установі банку протягом одного місяця.

Згідно з абзацом другим пункту 3 Порядку сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті (перерахуванню) сільськогосподарським підприємством відповідно до податкової декларації за операціями з постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг), перераховується сільськогосподарським підприємством з поточного рахунку на спеціальний рахунок у строки, встановлені статтею 203 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) для перерахування суми податку на додану вартість до державного бюджету (протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації).

Щодо відповідальності сільськогосподарського підприємства за нецільове використання суми податку на додану вартість (абзац другий пункту 4 Порядку), то використання платником податків (посадовими особами платника податків) сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання (застосування) податкової пільги, не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із законом з питань відповідного податку, збору (обов'язкового платежу) додатково до штрафів, передбачених пунктом 123.1 статті 123 Кодексу, тягне за собою стягнення до бюджету суми податків, зборів (обов'язкових платежів), що підлягали нарахуванню без застосування податкової пільги. Сплата штрафу не звільняє таких осіб від відповідальності за умисне ухилення від оподаткування (пункт 123.2 статті 123 Кодексу).

Крім того, відповідно до пункту 112.1 статті 112 Кодексу, притягнення до фінансової відповідальності платників податків за порушення законів з питань оподаткування, іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не звільняє їх посадових осіб за наявності відповідних підстав від притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Відповідно до пункту 5 Порядку контроль за дотриманням вимог цього Порядку здійснюють органи державної податкової служби.

Враховуючи зазначене, Державна податкова адміністрація України зобов'язує забезпечити:

- своєчасне відкриття суб'єктами спеціального режиму оподаткування спеціальних рахунків в установах банків;

- своєчасне та в повному обсязі перерахування сум податку на додану вартість суб'єктами спеціального режиму оподаткування на спеціальні рахунки;

- контроль за цільовим використанням сум ПДВ, залишених суб'єктами спеціального режиму оподаткування у власному розпорядженні.

Одночасно повідомляємо про скасування щоквартального (не пізніше 7 числа місяця, який настає за звітним кварталом) контрольного завдання,доведеного до регіональних ДПА листом від 20.11.2009 р N 25748/7/16-1417.

Заступник Голови

О. Любченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6