Лист ДПАУ N 2510/7/16-1417 від 31.01.2011 р-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 31.01.2011 р. N 2510/7/16-1417

Державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі

Про окремі питання застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ

Лист відкликано
(згідно з листом Державної податкової служби України
 від 21 березня 2012 року N 8169/7/15-3417)

Державна податкова адміністрація України у зв’язку з набуттям чинності Податковим кодексом України (далі - Кодекс) роз'яснює окремі питання застосування спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість.

I. Відповідальність суб'єктів спеціального режиму оподаткування ПДВ

Кабінет Міністрів України на виконання пункту 209.2 статті 209 Кодексу постановою від 12.01.2011 р. N 11 затвердив Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках (далі - Порядок).

Відповідно до абзацу 1 пункту 3 Порядку сільськогосподарське підприємство на підставі даних бухгалтерського та податкового обліку веде реєстри виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді, складає податкову декларацію і в строки, встановлені статтею 203 Кодексу, подає її разом з копіями записів у зазначених реєстрах за відповідний період в електронному вигляді до органу державної податкової служби.

Згідно з пунктом 209.13 статті 209 Кодексу на такі підприємства покладено обов'язок подавати податкову декларацію у строки та в порядку, що встановлені для інших платників податку. Так, відповідно до пункту 203.1 статті 203 Кодексу податкова декларація подається за звітний (податковий) місяць протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

При цьому неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, згідно з пунктом 120.1 статті 120 Кодексу, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, а за ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення - 1020 гривень.

Згідно з абзацом 2 пункту 3 Порядку сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті (перерахуванню) сільськогосподарським підприємством відповідно до податкової декларації за операціями з постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах (крім підакцизних товарів, за винятком виноматеріалів за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 і 2204 30, які поставляються підприємствами первинного виноробства), тобто різниця між сумою податкового зобов'язання за звітний (податковий) період та сумою податкового кредиту за такий період перераховується сільськогосподарським підприємством з поточного рахунка на спеціальний рахунок у строки, встановлені статтею 203 Кодексу для перерахування суми податку на додану вартість до державного бюджету.

Відповідно до пункту 203.2 статті 203 Кодексу платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

При цьому, відповідальність за порушення правил сплати (перерахування) податків передбачено згідно з пунктом 126.1 статті 126 Кодексу, а саме: якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Також слід враховувати, що факт перерахування сільськогосподарським підприємством на спеціальний рахунок сум податку на додану вартість, засвідчують копії платіжних доручень, подані до органу державної податкової служби за місцем реєстрації підприємства не пізніше останнього календарного дня місяця, що настає за звітним (податковим) періодом.

II. Засвідчення копії Спеціального свідоцтва для установи банку

Для відкриття спеціального рахунку сільськогосподарське підприємство, як це передбачено пунктом 2 Порядку, зобов'язане надати установі банку засвідчену органом державної податкової служби копію свідоцтва про реєстрацію його суб'єктом спеціального режиму оподаткування.

Така копія Спеціального свідоцтва засвідчується податковим органом відповідно до пункту 17 розділу III Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010 р N 978 (далі - Положення).

При цьому в пункті 3 заяви про засвідчення копій свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ за формою N 2-РК (додаток 3 до Положення) сільськогосподарським підприємством робиться відмітка "для установи банку". Органом державної податкової служби у лівій верхній частині копії Спеціального свідоцтва робиться спеціальний запис "Копія для установи банку" та відмітка про видачу такої копії у журналі реєстрації платників ПДВ за формою N 2-РЖ (додаток 4 до Положення).

Дана копія Спеціального свідоцтва не підлягає поверненню одночасно з поверненням Спеціального свідоцтва або поданням відповідної заяви платником до податкових органів у разі анулювання реєстрації,заміни чи втрати Спеціального свідоцтва.

Заступник Голови

О. М. Любченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5