Лист ДПАУ N 2590/7/15-0917 від 01.02.2011 р-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 01.02.2011 р. N 2590/7/15-0917

ДПА в Автономній Республіці Крим, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Чернівецькій, Чернігівській областях та м. Києві

Про порядок сплати рентної плати

Державна податкова адміністрація України роз'яснює положення Податкового кодексу України щодо порядку сплати рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні.

Статтею 260 розділу X "Рентна плата за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні" Податкового кодексу України (далі - Кодекс) встановлений порядок обчислення податкових зобов'язань та строк сплати рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні.

Відповідно до пункту 260.3 статті 260 Кодексу платник самостійно складає розрахунок податкових зобов'язань з рентної плати, у якому визначає та/або уточнює суму податкового зобов'язання з рентної плати, та згідно з пунктом 260.5 цієї статті протягом 20 календарних днів після закінчення податкового (звітного) періоду подає такий податковий розрахунок органу державної податкової служби.

Згідно з пунктом 260.6 статті 260 Кодексу у податковому (звітному) періоді платник сплачує до 10, 20 і 30 числа поточного календарного місяця авансові внески відповідно за першу, другу і третю декади в розмірі однієї третини суми податкових зобов'язань з рентної плати, визначеної у податковому розрахунку за попередній податковий (звітний) період.

При цьому у відповідності до пункту 260.7 статті 260 Кодексу сума податкових зобов'язань з рентної плати, визначена у податковому розрахунку за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такого податкового розрахунку з урахуванням фактично сплачених авансових внесків.

Тобто, виходячи із зазначених норм, на початок поточного місяця в картці особового рахунку платника повинна рахуватися сплата в розмірі не менше суми податкового зобов'язання, визначеного у податковому розрахунку, який подано у попередньому місяці за попередній звітний період (місяць).

Щодо визначення суми авансових внесків у перших двох декадах поточного податкового (звітного) періоду, які визначаються виходячи із 1/3 суми податкових зобов'язань за попередній податковий (звітний) період, то Кодекс не обмежує подачу податкового розрахунку за відповідний податковий (звітний) період у один конкретний день, а надає відрізок часу тривалістю у 20 календарних днів після закінчення такого періоду.

Також, для забезпечення норм пункту 260.6 статті 260 Кодексу, можна використовувати попередньо обчислену суму податкових зобов'язань за попередній податковий (звітний) період. Повідомляємо, що обчислене значення коригуючого коефіцієнта за звітний період публікується Міністерством економіки України, як правило, 4 - 6 числа місяця наступного за звітним. Крім того, на офіційному сайті Міжнародної інформаційної агенції "Bloomberg" (www.bloomberg.com) є можливість відслідковувати динаміку світових цін на нафту марки "Urals", яка використовується для обчислення величини коригуючого коефіцієнта у визначеному Кодексом порядку.

Звертаємо увагу, що у відповідності до пункту 261.1 статті 261 Кодексу платник несе відповідальність за правильність обчислення рентної плати, повноту і своєчасність її внесення до бюджету, а також за своєчасність подання органам державної податкової служби відповідних розрахунків згідно з нормами цього Кодексу та інших законів України.

Зобов'язуємо довести цей лист до підпорядкованих органів державної податкової служби та платників рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні.

Заступник Голови

О. М. Любченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5