Лист ДПАУ N 1264/7/19-0117/67 від 19.01.2011 р-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.01.2011 р. N 1264/7/19-0117/67

Державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі


Щодо надання роз’яснення

Відповідно до вимог пунктів 200.12, 200.13 та 200.18 статті 200 Податкового кодексу України органи державної податкової служби після закінчення перевірки надають органам Державного казначейства України висновок із зазначенням суми податку на додану вартість, яка підлягає відшкодуванню. Органи Державного казначейства України  на підставі отриманого висновку перераховують на поточний рахунок платника у банку зазначену у висновку суму бюджетного відшкодування.

З метою забезпечення практичного застосування вказаних положень розроблено спільний наказ Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України від 20.12.2010 р. N 960/495 „Про затвердження форм документів, які використовуються в процесі відшкодування сум податку на додану вартість”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України від 29.12.2010 р. за N 1387/18682 (далі – наказ N 960).

Наказом N 960 нормативно врегульовано документообіг між органами державної податкової служби України та Державного казначейства України в процесі відшкодування сум податку на додану вартість платникам податків.

При цьому пунктом 4 наказу N 960 визнається таким, що втратив чинність Порядок відшкодування податку на додану вартість, затверджений спільним наказом ДПА України та Головного управління Державного казначейства України від 02.07.97 р. N 209/72 та всі накази ДПА України та Головного управління Державного казначейства України (Державного казначейства України), якими вносились зміни до зазначеного Порядку.

Наказом N 960 затверджуються форми документів, які використовуються при проведенні відшкодування сум податку на додану вартість органами державної податкової служби, а саме:

форма Висновку про суми відшкодування податку на додану вартість,

форма Журналу обліку висновків про суми відшкодування податку на додану вартість, переданих органами ДПС до органів Державного казначейства України,

форма Реєстру висновків про суми відшкодування податку на додану вартість, переданих до органів Державного казначейства України.

Також затверджуються форми документів, які використовуються органами Державного казначейства України у процесі відшкодування сум податку на додану вартість:

форма Журналу реєстрації висновків про суми відшкодування податку на додану вартість, наданих органами державної податкової служби України

форма Рішення про перерахування коштів для відшкодування сум подану на додану вартість та

форма Звернення про підкріплення коштами для відшкодування податку на додану вартість.

Усі форми документів уніфіковано.

У затвердженій формі Висновку про суми відшкодування податку на додану вартість (в порівнянні з існуючою формою):

1. Відсутні поля

підлягає відшкодуванню з бюджету за рішенням суду”, таке відшкодування повинно відображатися у загальному порядку в полі „підлягає  відшкодуванню з бюджету”;

підлягає відшкодуванню з бюджету за рішенням суду сума відсотків за бюджетною заборгованістю”.

2. Передбачено нове поле „підлягає автоматичному відшкодуванню з бюджету”, в якому відображатимуться суми податку на додану вартість, що підлягають автоматичному відшкодуванню;

3. Передбачено погодження висновку з начальником структурного підрозділу, яким проведено підтвердження заявлених сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість.

Висновки про суми відшкодування податку на додану вартість за новою формою мають формуватися (після набрання чинності вказаним наказом) на суми бюджетного відшкодування, заявлені за відповідними деклараціями (уточненими розрахунками), незалежно від податкових періодів, за які вони подавались. Відповідне програмне забезпечення буде направлено додатково.

Висновки про суми відшкодування податку на додану вартість надаються органам Державного казначейства у паперовому вигляді.

В Журналі обліку висновків про суми відшкодування податку на додану вартість, переданих органами ДПС до органів Державного казначейства України вказується номер, дата висновку; ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника, або серія та номер паспорта для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків; найменування платника; сума до відшкодування, визначена у висновку; дата передачі до органів Державного казначейства України; номер, дата надходження до органу державної податкової служби України та період, за який подавались декларація/уточнюючий розрахунок, на підставі яких формується висновок; дата списання коштів з бюджетного рахунку. Журнал обліку висновків ведеться в електронному вигляді.

Наказом затверджено форму Реєстру висновків про суми відшкодування податку на додану вартість, переданих до органів Державного казначейства України, який у паперовому та електронному вигляді передається разом із висновками. Вказані реєстри після направлення відповідного програмного забезпечення будуть формуватися в автоматичному режимі.

Звертаємо увагу, що у заголовку реєстру висновків про суми відшкодування податку на додану вартість необхідно вказувати інформацію щодо податкової звітності, за якою сформовані такі висновки. Тобто за податковою звітністю, поданою в умовах дії Закону України „Про податок на додану вартість” (включаючи останній податковий період 2010 року), до заголовку відповідного реєстру додаються слова „за податковою звітністю, поданою в умовах дії Закону України „Про податок на додану вартість”.

Починаючи з моменту формування висновків за податковою звітністю, поданою в умовах дії Податкового кодексу України (за перший податковий період 2011 року), такі висновки повинні передаватись до органів Державного казначейства за окремими реєстрами. При цьому у заголовках цих реєстрів після слів „переданих до органів Державного казначейства” необхідно буде зазначати слова „за податковою звітністю, поданою в умовах дії Податкового кодексу України (крім автоматичного відшкодування)” або „за податковою звітністю, поданою в умовах дії Податкового кодексу України (автоматичне відшкодування)”.

Зобов’язую довести зазначене роз’яснення щодо змін у порядку формування документів, які використовуються в процесі відшкодування сум податку на додану вартість, до підпорядкованих органів державної податкової служби для використання в роботі та встановити належний контроль за його дотриманням.

Заступник Голови

О. В. Матвєєв

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» N 4000 від 14.09.2020 р.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4