Лист ДПАУ N 13805/7/12-0117 від 12.07.2010 р-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.07.2010 р. N 13805/7/12-0117

Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим,областях, містах Києві і Севастополі

Про підтвердження статусу резидента Республіки Молдова

Державна податкова адміністрація України для цілей застосування Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження податкових ухилень від 29 серпня 1995 р. надсилає до відома та керівництва в роботі інформацію стосовно форми довідки „Сертифікат про резидентство” (форма 1-DTA-09), затвердженої  постановою Уряду Республіки Молдова від 19.01.2010 р.  N 9.

Відповідно до положень Порядку звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно з міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2001 р. N 470 (далі – Порядок N 470) підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом з урахуванням особливостей, передбачених пунктами 5 і 6 цього Порядку, особі, яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір.

Довідка видається компетентним органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором, за формою згідно з додатком 1 до Порядку №470 або згідно із законодавством такої країни.

Сертифікат за формою 1-DTA-09  використовується для підтвердження статусу резидента Республіки Молдова для цілей застосування положень міжнародних конвенцій (угод) про уникнення подвійного оподаткування, укладених між Республікою Молдова й іншими країнами.

Сертифікат видається Головною державною податковою інспекцією при Міністерстві фінансів Республіки Молдова один раз на рік, незалежно від кількості, регулярності і виду виплачених доходів.

Сертифікат заповнюється у двох дійсних екземплярах, один з яких надається заявнику, а другий залишається у Головній державній податковій інспекції при Міністерстві фінансів Республіки Молдова.

У розділі 1 „Відомості про заявника” вказується наступна інформація:

- назва підприємства або прізвище і ім’я фізичної особи та ідентифікаційний номер;

- номер і дата видачі реєстраційного документа або документа, що посвідчує особу (для фізичних осіб додатково вказується строк дії документа, що посвідчує особу);

- юридична /домашня адреса заявника.

У розділі 2 „Сертифікат компетентного органу Республіки Молдова” вказується наступна інформація:

- найменування іноземної держави, з якою Молдова уклала Конвенцію (Угоду) про уникнення подвійного оподаткування. Для резидента Республіки Молдова, що одержує доходи з джерел в Україні, в сертифікаті повинно бути зазначено: „...в понимании статьи 4 Конвенции (Соглашения) об избежании двойного налогообложения между Республикой Молдова и Украиной, подписанной в г.Кишиневе 29 августа 1995 г.”;

- назва українського підприємства або прізвище та ім’я української фізичної особи, для яких запитується сертифікат про резидентство;

- податковий рік, на який видається сертифікат;

- місце та дата підписання сертифікату.

Компетентний орган Республіки Молдова засвідчує дані, внесені до сертифікату, підписом і печаткою.

За інформацією, наданою Головною державною податковою інспекцією при Міністерстві фінансів Республіки Молдова (ГДПІ), право підпису документів, що підтверджують статус податкового резидента Республіки Молдова, мають:

Ніколає Платон (рос. - Николае Платон) – начальник  ГДПІ;

Гєоргє Кожокарь (рос. -Георге Кожокарь) – заступник начальника ГДПІ;

Прокопіє Дука  (рос. - Прокопие Дука) - заступник начальника ГДПІ;

Андріан Тімотін (рос. – Андриан Тимотин) - заступник начальника ГДПІ.

Крім того повідомляємо, що Україна і Республіка Молдова є учасницями Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22 січня 1993 р. Відповідно до висновку Міністерства юстиції України, доведеного до відома податковим адміністраціям листом ДПА України від 26.05.10 р. N 10233/7/12-0117,  офіційні документи, видані компетентними органами Республіки Молдова, звільняються від потреби легалізації.

Враховуючи вищевикладене, сертифікат про резидентство Республіки Молдова, виданий Головною державною податковою інспекцією при Міністерстві фінансів Республіки Молдова за формою 1-DTA-09 і засвідчений підписами уповноважених осіб та печаткою ГДПІ,не потребує будь-якого додаткового засвідчення (консульської легалізації або завірення апостилем) для цілей застосування п.4 Порядку N 470.

Довести вищевикладене до підвідомчих державних податкових інспекцій.

Заступник Голови

С.І.Лекарь

Завантажити додаток 1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2