Лист ДПАУ N 15310/7/16-1417 від 30.07.2010 р-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.07.2010 р. N 15310/7/16-1417

Про довідки-підтвердження пільг із ПДВ

Державна податкова адміністрація України в зв’язку з набранням чинності спільного наказу Міністерства економіки України, Державної податкової адміністрації України від 25 лютого 2010 року N 178/110, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 травня 2010 р за N 319/17614, повідомляє наступне.

Підставою для звільнення операцій виконавців проектів від сплати ПДВ є оригінал довідки-підтвердження про право на пільгове оподаткування операцій платників податку з поставки товарів і послуг, місце поставки яких знаходиться на митній території України, які здійснюються в рамках реалізації проектів (програм) за кошти Європейського Союзу в рамках реалізації проектів (програм) зовнішньої допомоги Європейського Союзу, яка видається Міністерством економіки України після реєстрації таких проектів.

При цьому наголошуємо, що пільговий режим не розповсюджується на виконавців, субпідрядників проектів (програм) - нерезидентів, а також на резидентів-виконавців, субпідрядників проектів (програм) зовнішньої допомоги Європейського Союзу, одержувачем яких не є Україна, або таких, які реалізовуються поза межами України.

Відповідно до наданих довідок-підтверджень платники податків складають в установленому порядку податкову накладну за вказаними операціями з позначкою "Без ПДВ". У податковій накладній вказується підстава для звільнення (номер та дата довідки).

Платники податку ведуть окремий облік операцій, що звільнені від оподаткування. У терміни, передбачені законодавством, платники податків подають до органу державної податкової служби за місцем реєстрації податкову декларацію з податку на додану вартість, у якій у відповідних розділах зазначаються операції, звільнені від оподаткування. До декларації додається оригінал довідки-підтвердження, виданої Мінекономіки.

При цьому слід зазначити, що відповідно до чинного законодавства України з питань податку на додану вартість у разі коли платник податку придбаває (виготовляє) товари (послуги) та основні фонди, які призначаються для їх використання в операціях, які не є об'єктом оподаткування або звільнені від оподаткування, суми податку, сплачені у зв’язку з таким придбанням (виготовленням), не включаються до складу податкового кредиту такого платника.

У разі нецільового використання товарів і послуг, зазначених у вищеназваному Порядку, які надаються за кошти Європейського Союзу в рамках реалізації проектів (програм) зовнішньої допомоги, недійсності документів, які подаються для отримання довідки-підтвердження, Мінекономіки приймає рішення про скасування виданих довідок-підтверджень і в десятиденний термін надає органу державної податкової служби за місцем реєстрації платників податку інформацію щодо скасування довідки-підтвердження.

В зв’язку з отриманням від Міністерства економіки України інформації щодо виданих у червні 2010 року довідок-підтверджень пільг платників ПДВ щодо звільнення від сплати податку на додану вартість операцій з поставки товарів і послуг, місце поставки яких знаходиться на митній території України, які здійснюються в рамках реалізації проектів (програм) зовнішньої допомоги Європейського Союзу, Державна податкова адміністрація України зобов'язує провести звірку з відповідними оригіналами довідок-підтверджень, які подані платниками ПДВ до органу державної податкової служби,та встановити контроль за правомірністю використання пільгового режиму оподаткування.

Заступник Голови

О. Матвєєв

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» N 4000 від 14.09.2020 р.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4