Лист Держкомзему N 5110/21/13-10 від 01.03.2010 р. щодо присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ

ЛИСТ

від 01.03.2010 р. N 5110/21/13-10

Держкомземом розглянуто звернення, яке надійшло від Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва щодо присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам та повідомляється.

Згідно зі статтею 202 Земельного кодексу України державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у складі державного реєстру земель, який складається з двох частин: а) книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок; б) Поземельної книги, яка містить відомості про земельну ділянку.

Частиною першою статті 25 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" встановлено, що кадастровим номером об'єкта нерухомого майна є індивідуальний номер, позначений цифрами, який присвоюється кожному окремо визначеному об'єкту нерухомого майна, який не повторюється на всій території України і залишається незмінним протягом усього часу існування цього об'єкта.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок" внесені зміни до статті 132 Земельного кодексу України та статті 56 Закону України "Про землеустрій". Згідно із зазначеними змінами угоди про перехід права власності на земельні ділянки повинні містити кадастровий номер земельної ділянки, а технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, при поділі чи об'єднанні земельних ділянок повинна включати плани земельних ділянок, які об'єднуються в одну земельну ділянку, або частини земельної ділянки, яка виділяється в окрему земельну ділянку та матеріали польових геодезичних робіт.

Пунктом 2 наказу Держкомзему від 22.06.2009 N 326 "Про деякі питання реалізації положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також поділу та об'єднання земельних ділянок" встановлено, що кадастровий номер, у разі його відсутності, присвоюється земельній ділянці до проставлення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку, після відновлення її меж у натурі (на місцевості) та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка за відповідною затвердженою технічною документацією (відповідно до вимог пункту "а" статті 184 Земельного кодексу України) та внесення відомостей про земельну ділянку до автоматизованої системи державного земельного кадастру.

Для належного складання технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та внесення відомостей про неї до автоматизованої системи державного земельного кадастру необхідно виконати ряд процедур з ведення державного реєстру земель, а саме: перевірку та обробку інформації на магнітному носії (обмінного файла), унесення відомостей до бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру та унесення записів до Поземельної книги.

Слід зазначити, що присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам здійснюється відповідно до Порядку присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам (далі - Порядок), затвердженого наказом Держкомзему від 15.02.2010 N 168, яким встановлено процедуру формування та присвоєння кадастрового номера земельної ділянки, внесення відповідних відомостей до державного реєстру земель.

Згідно із розділом 5 Порядку, формування кадастрових номерів земельних ділянок, які на момент набрання чинності вказаним наказом надані у власність (користування) та не мають кадастрових номерів, здійснюється територіальними органами Держкомзему. Кадастровий номер земельної ділянки вважається присвоєним з моменту відкриття Поземельної книги.

Для формування та присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, власник (користувач) земельної ділянки або уповноважена ним особа подає до територіального органу Держкомзему за місцем знаходження земельної ділянки заяву про присвоєння кадастрового номера земельної ділянки.

Територіальний орган Держкомзему розглядає подані документи і у разі наявності в архіві документації із землеустрою на земельну ділянку та відповідності розташування меж земельної ділянки даним чергового кадастрового плану, формує кадастровий номер земельної ділянки.

Відповідно до статті 22 Закону України "Про землеустрій" землеустрій здійснюється на підставі договорів між юридичними, фізичними особами та розробниками документації із землеустрою.

Згідно зі статтею 26 зазначеного Закону України "Про землеустрій" розробниками документації із землеустрою є юридичні та фізичні особи, які отримали ліцензію на проведення робіт із землеустрою відповідно до закону. Взаємовідносини замовників і розробників документації із землеустрою регулюються законодавством України та договором.

Загальна вартість послуг зі складання технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та ведення державного реєстру земель визначається відповідно до Розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та послуг, затверджених спільним наказом Держкомзему, Мінфіну та Мінекономіки від 15.06.2001 N 97/298/124, зареєстрованим в Мінюсті 10.07.2001 за N 579/5770.

Заступник Голови

М. Л. Томахін

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6