ІПК ДПСУ N 818/6/99-00-04-01-02-15/ІПК від 17.10.2019 р. щодо документів, які мають бути надані в обов’язковому порядку замовником промислової переробки невиправного браку спирту етилового, який утворився в процесі виробництва алкогольних напоїв-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 17.10.2019 р. N 818/6/99-00-04-01-02-15/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) за результатами розгляду запиту на отримання індивідуальної податкової консультації Державного підприємства та в межах компетенції повідомляє таке.

Згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 31.10.2011 р. N 585 "Щодо надання права переробляти конфісковані та безхазяйні спирт етиловий, фракцію головну етилового спирту, спиртовмісні рідини та алкогольні напої" Державному підприємству надано право переробляти спирт етиловий, фракцію головну етилового спирту, спиртовмісні рідини та алкогольні напої, конфісковані за рішенням суду, безхазяйні, передані власником або які на інших законних підставах перейшли у власність держави, а також невиправний брак, який виникає під час виробництва зазначеної продукції.

Порядком визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 року N 1266 (далі Постанова N 1266), було передбачено механізм повернення спирту етилового та невиправного браку, який утворився в процесі виробництва алкогольних напоїв для промислової переробки підприємствам виробникам спирту.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року N 722 "Про затвердження переліку продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований, переліку денатуруючих добавок для денатурації спирту етилового, призначеного для використання на митній території України, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" Постанову N 1266 визнано такою, що втратила чинність.

З урахуванням викладеного, платник податків звертається з проханням надати інформацію:

1. Які документи мають бути надані в обов’язковому порядку замовником промислової переробки невиправного браку спирту етилового, який утворився в процесі виробництва алкогольних напоїв, до Державного підприємства з метою його подальшої промислової переробки?

2. Чи можливе прийняття Державним підприємством для подальшої промислової переробки невиправного браку спирту етилового, який утворився в процесі виробництва алкогольних напоїв без відповідного погодження з боку Державної податкової служби України?

Щодо питання 1

Статтею 67 Господарського кодексу України передбачено, що відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів. Підприємства вільні у виборі предмета договору, визначенні зобов’язань, інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України.

Згідно з підпунктом 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 Кодексу акцизний склад це, зокрема спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів.

Таким чином розпорядниками акцизних складів є як Державне підприємство так і суб’єкт господарювання, який є власником невиправного браку, що утворюється при використанні придбаного раніше спирту етилового, для виробництва горілки та лікеро-горілчаних виробів.

Єдині вимоги до обліку, зберігання, відпуску, приймання і транспортування спирту суб’єктами господарювання, які здійснюють таку діяльність та які використовують спирт у технологічному процесі, встановлено Інструкцією з приймання, зберігання, відпуску, транспортування та обліку спирту етилового, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики України від 13.04.2009 р. N 264 (далі - Інструкція), дія якої поширюється на всі види, сорти та марки спирту етилового, водно-спиртові розчини та продукти брагоректифікації (далі - спирт).

Відповідно до вимог пункту 6 частини 3 розділу II Інструкції відпуск спирту (невиправного браку спирту етилового) оформляють актом про відвантаження і приймання спирту за формою П-24, який складають на кожне відвантаження (відпуск) спирту і продуктів брагоректифікації залізницею, автотранспортом або водним транспортом.

Відпуск спирту (невиправного браку спирту етилового) оформляють також спеціальною товарно-транспортною накладною за формою N 1-ТН /спирт/.

Процедуру створення та ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв визначена "Порядком ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв", який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 року N 806 (далі - Порядок).

Відповідно до вимог пункту 5 Порядку товарно-транспортна накладна з реєстраційним номером, відмітка представника контролюючого органу на акцизному складі про відправлення з такого складу алкогольних напоїв, доставляння до нього спирту етилового та алкогольних напоїв вноситься до Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв.

Таким чином, при відвантаженні суб’єктом господарювання невиправного браку спирту етилового, що утворився при виробництві горілки та лікеро- горілчаних виробів, замовник промислової переробки зобов’язаний надати Державному підприємству акт про відвантаження і приймання спирту за формою П-24 та спеціальною товарно-транспортною накладною за формою N 1-ТН /спирт/, зареєстрованій в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв.

Щодо питання 2

Відповідно до вимог пункту 230.12 статті 230 Кодексу відпуск, облік надходження невиправного браку спирту етилового здійснюється розпорядником акцизного складу під контролем представника контролюючого органу на акцизному складі.

Погодження Державною податковою службою України реалізації Державному підприємству невиправного браку спирту етилового для промислової переробки законодавством не передбачено.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5