ІПК ДПСУ N 2818/ІПК/99-00-21-02-03-06 від 20.07.2021 р. щодо необхідності подання звіту про контрольовані операції та/або повідомлення про участь у міжнародній групі компаній-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.07.2021 р. N 2818/ІПК/99-00-21-02-03-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм ст. 39 "Трансфертне ціноутворення" Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та, керуючись ст. 52 Кодексу,в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

У зверненні зазначено, що Підприємство щорічно подає до Державної податкової служби України звіти про контрольовані операції. Однак в 2020 р. Підприємством контрольовані операції не здійснювались, тому звіт про контрольовані операції за 2020 р. до Державної податкової служби України не буде надаватися.

Також в зверненні зазначено, що Підприємство не входить до складу будь-яких міжнародних груп компаній.

Враховуючи вищезазначене у Підприємства виникає наступне питання:

чи зобов’язане Підприємство згідно з пп. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 Кодексу надати до Державної податкової служби України повідомлення, що Підприємство не належить до міжнародних груп компаній, якщо Підприємство не буде надавати до Державної податкової служби України звіт про контрольовані операції за 2020 р. і не входить до складу будь-яких міжнародних груп компаній?

Згідно пп. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 Кодексу платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.

Звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній подаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".

Отже, якщо платник податків у звітному році не здійснював контрольовані операції, то він не зобов'язаний подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.

Разом з тим зауважуємо, що неподання або несвоєчасне подання платником податків звіту про контрольовані операції та/або повідомлення про участь у міжнародній групі компаній відповідно до вимог статті 39 Кодексу або надання недостовірної інформації в податковій звітності тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі, визначеному у ст. 120 Кодексу.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Проект Закону України N 6000 «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 15.12.2021 р.

Закон України N 1082-ІX «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3