ІПК ДПСУ N 2651/ІПК/99-00-18-04-03-06 від 05.07.2021 р. щодо можливості застосування спрощеної системи оподаткування у разі приєднання до платника єдиного податку четвертої групи іншого суб’єкта господарювання-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.07.2021 р. N 2651/ІПК/99-00-18-04-03-06

Державна податкова служба України на звернення Товариство N 1 про надання індивідуальної податкової консультації щодо можливості застосування спрощеної системи оподаткування у разі приєднання до платника єдиного податку четвертої групи іншого суб’єкта господарювання (не платника єдиного податку), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство N 1 поінформувало, що у 2020 році перебувало у статусі платника єдиного податку четвертої групи та планує здійснити реорганізацію шляхом приєднання до нього Товариство N 2, який є платником інших податків і зборів, визначених Кодексом. За інформацією Товариства N 1 після проведення реорганізації шляхом приєднання сукупна частка сільськогосподарського товаровиробництва за 2020 рік становитиме 89 відсотків загальної суми доходу.

Товариство N 1 просить надати роз’яснення з наступних питань:

Чи втратить Товариство N 1 статус платника єдиного податку четвертої групи після приєднання Товариства N 2, який є платником інших податків і зборів, визначених Кодексом?

Чи необхідно Товариству N 2 отримати статус платника єдиного податку четвертої групи до початку процедури приєднання його до Товариства N 1?

Як розуміти норму пп. 291.4.3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу "норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює 75 відсотків за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на усіх учасників такої реорганізації": як суму доходів усіх учасників, які реорганізуються, тобто частка питомої ваги визначається після приєднання?

Щодо першого та другого питання

Щорічне підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників здійснюється відповідно до пп. 298.8.1 - 298.8.4 п. 298.8 ст. 298 Кодексу.

Зокрема, четверту групу можуть підтвердити на наступний календарний рік сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, відсутній податковий борг станом на 1 січня базового (звітного) року та дотримано вимоги щодо подання не пізніше 20 лютого поточного року податкової звітності платника єдиного податку четвертої групи, визначеної пп. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Кодексу.

Якщо сільськогосподарський товаровиробник реорганізується шляхом приєднання згідно з відповідними нормами Цивільного кодексу України, то норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює 75 відсотків за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на усіх учасників такої реорганізації.

Таким чином, у разі дотримання усіма суб’єктами господарювання, що реорганізуються шляхом приєднання, вимог щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює або перевищує 75 відсотків за попередній податковий (звітний) рік, та інших вимого визначених гл. 1 розд. XIV Кодексу, Товариство N 1 не втратить статут платника єдиного податку четвертої групи.

Чинним податковим законодавством не передбачено обов’язок щодо набуття Товариством N 2 статусу платника єдиного податку четвертої групи до початку процедури реорганізації шляхом приєднання до іншого сільськогосподарського товаровиробника, який застосовує спрощену систему оподаткування.

Щодо третього питання

Відповідно до пп. 291.4.3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу якщо сільськогосподарський товаровиробник реорганізується шляхом приєднання згідно з відповідними нормами Цивільного кодексу України, то норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює 75 відсотків за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на усіх учасників такої реорганізації.

Таким чином, частка сільськогосподарського товаровиробництва визначається з урахуванням загальної суми доходів усіх учасників, що реорганізуються шляхом приєднання.

Додатково повідомляємо, що пп. 528 п. 10 розд. XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема  ст. ст. 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Проект Закону України N 6000 «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 15.12.2021 р.

Закон України N 1082-ІX «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3