Лист Мінекономіки N 3707-24/107 від 01.10.2010 р. щодо погодження органами місцевого самоврядування режиму роботи торговельних об'єктів-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 01.10.2010 р. N 3707-24/107

Про погодження з органами місцевого самоврядування режиму роботи торговельних об'єктів

Мінекономіки розглянуло лист щодо погодження органами місцевого самоврядування режиму роботи торговельних об'єктів і повідомляє.

Відповідно до частини другої статті 6 та частини другої статті 19 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 13 постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 р. N 833 "Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення" визначено, що режим роботи торговельного об'єкта та закладу ресторанного господарства встановлюється суб'єктом господарювання самостійно, а у випадках, передбачених законодавством, за погодженням з органами місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до власних повноважень органів сільських, селищних, міських рад належить встановлення зручного для населення режиму роботи підприємств торгівлі і громадського харчування, побутового обслуговування, які відносяться до комунальної власності відповідних територіальних громад, до делегованих повноважень - встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.

Статтею 24 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" визначено, що органи місцевого самоврядування при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою запобігання та зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами у приміщеннях закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розташованих у межах населених пунктів.

Крім того, з метою впорядкування роботи спеціалізованих магазинів, спеціалізованих відділів, секцій роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно з пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями" органи місцевого самоврядування погоджують режим роботи вищевказаних закладів торгівлі алкогольними напоями.

На підставі викладеного вважаємо, що режим роботи торговельного об'єкта та закладу ресторанного господарства суб'єкти господарювання встановлюють самостійно, а у вищезгаданих випадках, передбачених законодавством, за погодженням з органами місцевого самоврядування.

У той же час повідомляємо, що листи Мінекономіки не є нормативно-правовими актами, вони мають лише роз'яснювальний характер і не встановлюють правових норм.

Заступник Міністра
економіки Україні


О. Сухомлин

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Липень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1