Лист Мінпраці N 208/06/186-10 від 14.10.2010 р. щодо порядку укладання трудового договору та договору про надання послуг-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.10.2010 р. N 208/06/186-10

Поняття "трудова угода" і "трудовий договір" не є тотожними.

Відповідно до чинного законодавства виконання робіт, надання послуг громадянином може здійснюватися як на підставі трудового договору, так і на інших юридичних підставах, зокрема на підставі цивільно-правового договору ("трудової угоди").

Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства , установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату (у розмірі не нижче встановленого державою мінімального розміру) і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором та угодою сторін.

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін (тобто працювати за сумісництвом).

Оформляється укладення трудового договору наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу (частина третя статті 24 Кодексу законів про працю України). Прийом на роботу здійснюється у відповідності зі штатним розкладом організації.

При укладанні "трудової угоди" (цивільно-правового договору) повинні бути дотримані вимоги цивільного, а не трудового законодавства. Відповідно, положення статті 50 Кодексу законів про працю України не поширюються на осіб, які уклали "трудова угода" (цивільно-правовий договір).

Відповідно до глави 63 Цивільного кодексу України полягає будь-який договір про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.

Згідно зі статтею 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Цивільним законодавством не встановлено обмежень на кількість укладених цивільно-правових договорів.

Начальник Юридичного управління

І. Тубелець

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4