Лист Мінпраці N 89/06/186-10 від 26.04.2010 р. щодо укладання та розірвання трудового договору з найманими працівниками-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.04.2010 р. N 89/06/186-10

Відносно трудових відносин

Юридичне управління Міністерства праці та соціальної політики розглянуло лист і в межах своєї компетенції повідомляє наступне.

Відповідно до пунктів 2 - 6 постанови Кабінету Міністрів України від 29.10.2009 р. N 1168 "Деякі питання застосування законодавства про працю фізичною особою, що використовують найману працю" для реєстрації трудового договору фізична особа представляє в тижневий термін з моменту фактичного допущення працівника до роботи державній службі зайнятості за місцем свого проживання підписаний сторонами трудовий договір у трьох примірниках, свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця, довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера, копію такої довідки, виданої працівнику, його трудову книжку і пред'являє паспорт. Підпис у трудовому договорі працівника, який не був присутній під час його реєстрації, посвідчується нотаріально.

Відповідальна особа державної служби зайнятості реєструє в день подання фізичною особою документів, передбачених пунктом 2 даної Постанови, трудовий договір у книзі реєстрації трудових договорів, форма якої затверджується Міністерством праці та соціальної політики, після чого два примірники такого договору з відміткою про реєстрацію повертаються фізичній особі.

Фізична особа зобов'язана вручити під розписку працівнику один примірник зареєстрованого трудового договору протягом трьох робочих днів з дня її надходження, про що робиться відповідний запис у книзі реєстрації, а також повернути трудову книжку з записом про прийом на роботу.

При розірванні трудового договору з ініціативи фізичної особи у випадках, визначених Кодексом законів про працю України, така особа зобов'язана письмово повідомити про свій намір працівнику та у визначені терміни провести передбачений законодавством розрахунок.

Зняття державною службою зайнятості з реєстрації трудового договору у випадках, передбачених пунктом 4 даної Постанови, проводиться за умови подання фізичною особою: примірника трудового договору; заяви про зняття трудового договору з реєстрації з зазначенням дати звільнення з роботи працівника і підстав розірвання зазначеного договору; копій документів , що підтверджують:

- Напрямок працівнику повідомлення про намір розірвати з ним трудовий договір (листом на замовлення з повідомленням про вручення). У разі якщо вручити поштове відправлення неможливо, представляються копії підтверджуючих документів;

- Проведення передбаченого законодавством розрахунку з працівником, або копії платіжної відомості із зазначенням суми депонованої заробітної плати.

Державна служба зайнятості протягом трьох робочих днів з дня надходження зазначених у пункті 5 цього Постанови документів знімає трудовий договір з реєстрації, про що робить відповідний запис у книзі реєстрації трудових договорів і повідомляє працівнику.

Відповідно до частини першої статті 41 Кодексу про адміністративні правопорушення України порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств,установ та організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Начальник
Юридичного управління


І. Тубелец

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5