Лист МВС N 1289/Чн від 30.01.2012 р. щодо неправомірних дій окремих працівників ДСБЕЗ МВС в ході проведення перевірок суб'єктів господарювання, а також щодо надання роз'яснення норм чинного законодавства, що регулюють порядок здійснення перевірок-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.01.2012 р. N 1289/Чн

У Міністерстві внутрішніх справ розглянуто звернення, що надійшло з листом Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності від 19.01.2012 р. N 04-19/12-97, щодо неправомірних дій окремих працівників ДСБЕЗ МВС в ході проведення перевірок суб'єктів господарювання, а також щодо надання роз'яснення норм чинного законодавства, що регулюють порядок здійснення перевірок.

1. Повідомляємо, що основними нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність, обов'язки та права міліції, є Конституція України, Кримінальний кодекс України, Кримінально-процесуальний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Закони України "Про міліцію", "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю", "Про засади запобігання та протидії корупції", постанови Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, укази Президента України та відомчі нормативні акти МВС України.

Разом з тим відповідно до статті 10 Закону України "Про міліцію" на міліцію покладено обов'язки виявляти, припиняти, розкривати злочини і попереджати їх, застосовувати з цією метою оперативно-розшукові та профілактичні заходи, передбачені чинним законодавством.

У зв’язку із зазначеним міліція здійснює перевірку відомостей про скоєння злочинів та інших правопорушень або підготовці до їх вчинення в порядку та на підставах, визначених нормативно-правовими актами, що регулюють її діяльність, зокрема частинами 4 та 5 статті 97 Кримінально-процесуального кодексу України, пунктом 24 статті 11 Закону України "Про міліцію" та статтею 8 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність".

Крім того, інформуємо, що згідно з чинним законодавством підрозділи ДСБЕЗ МВС не виконують функцію державного нагляду у сфері господарської діяльності та не проводять планові та позапланові перевірки суб'єктів господарювання.

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону Україну "Про основні засади державного нагляду {контролю} у сфері господарської діяльності" дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають в ході оперативно-розшукової діяльності та дізнання.

У той же час міліцією здійснюється ряд контрольних функцій.

Так, підрозділами Головного управління Державної автомобільної інспекції МВС здійснюється контроль за дотриманням суб'єктами господарювання вимог Закону України "Про дорожній рух" та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.

Державна служба охорони МВС здійснює контроль за дотриманням ліцензіатами ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг, пов'язаних з охороною державної та іншої власності, і з охорони громадян.

Підрозділами міліції громадської безпеки контролюється дотримання суб'єктами господарювання правил у сфері виробництва і ремонту вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, холодної та пневматичної зброї, а також функціонування об'єктів, де вони використовуються.

Управлінням боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС здійснюється контроль за суб'єктами господарювання в сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Крім того, підрозділами ветеринарної міліції на підставі Закону України "Про ветеринарну медицину" здійснюється державний ветеринарно-санітарний нагляд.

2. Щодо питання, чи повинні працівники ДСБЕЗ МВС в ході перевірок керуватися правилом, відповідно до якого не повинен порушуватися нормальний режим роботи суб'єкта господарювання, повідомляємо, що відповідно до пункту 3 Положення про Державну службу боротьби з економічною злочинністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 1993 року N 510, однією з головних завдань зазначеної служби є своєчасне припинення злочинів у сфері економіки та попередження їх.

При отриманні відомостей про вчинення господарських, посадових та інших злочинів у сфері економіки або підготовці до їх вчинення Державна служба боротьби з економічною злочинністю зобов'язана здійснити перевірку зазначеної інформації в порядку і на підставі зазначених вище нормативно-правових актів, якими не передбачаються вимоги або правила, які визначали б недопущення порушення нормального режиму роботи суб'єкта господарювання.

При наявності у посадових осіб суб'єкта господарювання підстав вважати дії працівників міліції незаконними вони мають право оскаржити їх в органі внутрішніх справ, суду або прокурорі в письмовій або усній формі.

Т. в. о. міністра

С. Черних

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» N 2629-VIII

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30