Лист Нацбанку N 13-121/4822-16106 від 17.09.2010 р. щодо контролю за проведенням валютно-обмінних операцій-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.09.2010 р. N 13-121/4822-16106

Департамент валютного регулювання

Керівникам територіальних управлінь Національного банку України, банків України, акціонерного товариства "Українська фінансова група"

Аналізуючи готівковий сегмент валютного ринку України, Національний банк України констатує послаблення контролю з боку керівників уповноважених банків за проведенням валютно-обмінних операцій як у операційних касах власних пунктах обміну іноземних валют, так і пунктах обміну іноземних валют, що працюють на підставі укладених з уповноваженими банками агентських угод.

Крім того, останнім часом почастішали скарги громадян щодо відмови касирів уповноважених банків та пунктів обміну іноземних валют у продажу готівкової іноземної валюти.

Враховуючи значну чутливість валютного ринку України, такі дії можуть спричинити небажаний попит на іноземну валюту на готівковому сегменті валютного ринку України, що призведе до необґрунтованого викривлення валютного курсу.

Враховуючи це, керівникам банків необхідно взяти під особистий контроль процедуру своєчасного забезпечення операційних кас та пунктів обміну іноземних валют готівкою для безперешкодного забезпечення потреб населення та проведення всіх операцій, які банки, фінансові установи мають здійснювати відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України. Крім того, необхідно систематично здійснювати аналіз руху готівкової іноземної та національної валюти в касах та пунктах обміну іноземних валют, особливо тих, що працюють на підставі укладених з уповноваженими банками агентських угод; контролювати котирування курсів купівлі-продажу готівкових іноземних валют, що встановлюються керівниками банків для власних кас і пунктів обміну іноземних валют, та дотримання цих курсів.

Керівникам територіальних управлінь Національного банку України оперативно здійснювати системний аналіз валютного ринку та проводити необхідну роботу з керівниками банків щодо забезпечення якісного проведення валютно-обмінних операцій в операційних касах та пунктах обміну іноземних валют. Особливу увагу приділити скаргам, які надходять від громадян, оперативно реагувати на факти виявлених порушень та посилити роботу "гарячої лінії" в територіальних управліннях Національного банку України.

У разі встановлення фактів порушення вимог нормативно-правових актів з питань проведення валютно-обмінних операцій, допущених як банками, так і їх агентами, застосовувати відповідні заходи впливу.

Для удосконалення функціонування готівкового валютного ринку пропоную надати пропозиції щодо покращення роботи банків в частині здійснення валютно-обмінних операцій.

Особиста відповідальність за виконання даного листа покладається на керівників територіальних управлінь Національного банку України та банків.

Голова

В. С. Стельмах

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6