Лист Пенсійного фонду N 4149/05-10 від 03.03.2011 р. щодо заповнення звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.03.2011 р. N 4149/05-10

З 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі-Закон) згідно якого Пенсійним фондом розроблено новий ”Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Порядок ) N 22-2 від 08.10.2010 р.

Щодо заповнення звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - звіт) повідомляємо.

1. При заповненні таблиці 6 додатку 4 Порядку у реквізиті 10 таблиці 6 «Тип нарахувань» зазначається відповідний код типу нарахувань або поле може залишатися пустим, якщо у звіті відображаються суми заробітку (доходу, грошового забезпечення), відпускні та допомога по тимчасовій непрацездатності за звітний період.

Код типу нарахувань 1 – зазначається у випадках, коли нарахована сума заробітної плати (доход):

а) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць (цивільно-правові договори),

б) за відпрацьований час після звільнення з роботи,

в) нарахована згідно з рішенням суду середня заробітна плата за вимушений прогул.

У інших випадках код типу нарахувань 1 не зазначається.

Коди типу нарахувань 2 та 3 - зазначаються у випадках, коли страхувальником самостійно донараховано або зменшено нараховану суму єдиного внеску на суму заробітної плати (доходу), яка була нарахована у попередніх звітних періодах. Відповідно зазначені суми єдиного внеску відображаються в рядках 6 та 7 таблиці 1 додатку 4.

Коди типу нарахувань 4 та 5 - зазначаються у випадках коли, при перевірці органом Пенсійного фонду донараховано або зменшено нараховану суму єдиного внеску на суму заробітної плати (доходу), яка була нарахована у попередніх звітних періодах. Відповідно зазначені суми єдиного внеску відображаються в рядках 6 та 7 таблиці 1 додатку 4.

Вищезазначений Порядок не передбачає механізму виправлення помилок, допущених при нарахуванні внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року. Для відображення сум донарахування або зменшення сум внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року проектом постанови правління Пенсійного фонду України “Про затвердження Змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” передбачається використовувати коди типу нарахувань 6, 7, 8 та 9:

Код типу нарахувань 6 – для випадків коли страхувальником самостійно донараховано суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року.

Код типу нарахувань 7 -  для випадків коли страхувальником зменшено нараховану суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року.

Код типу нарахувань 8 – для випадків коли при перевірці органом Пенсійного фонду донараховано суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року.

Код типу нарахувань 9 -  для випадків коли при перевірці органом Пенсійного фонду зменшено нараховану суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року.

Відповідно коди типу нарахувань 6 та 7 відображатимуться в реквізиті 10 таблиці 6 додатку 4. А також донараховані або зайво нараховані суми внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відображаються в додатку до таблиці 1 звіту додатку 4.

Суми внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року, які були донараховані або зменшені при перевірці  органом Пенсійного фонду відображатимуться з кодами типу нарахувань 8 та 9 в реквізиті 10 таблиці 6 додатку 4.

2. Згідно частини 2 статті 7 Закону для осіб, які працюють у сільському господарстві, зайняті на сезонних роботах, виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами, творчих працівників (архітекторів, художників, артистів, музикантів, композиторів, критиків, мистецтвознавців, письменників, кінематографістів), та інших осіб, які отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

Враховуючи зазначене  сума заробітної плати (доходу), за виконану роботу (надані послуги) повинна бути рознесена відповідно по місяцях. У реквізиті 11 таблиці 6 додатку 4 обов’язково повинно бути відображено  місяці, за який проведено нарахування.

Зазначений в частині 2 статті 7 Закону порядок нарахування єдиного внеску поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час.  Наприклад, якщо після звільнення особам нараховано премію єдиний внесок визначається шляхом ділення премії, виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вони нараховані. У реквізиті 11 таблиці 6 додатку 4 обов’язково повинно бути відображено  місяць за який проведено нарахування.

Суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток є оплатою за невідпрацьований час, отже особам, які звільнені, вище зазначені - компенсації та суми єдиного внеску не нараховується та не відображається в звіті.

Також  порядок нарахування єдиного внеску поширюється на осіб, яким  згідно з рішенням суду нараховано середню заробітну плату за вимушений прогул. Єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), на кількість місяців, за які вона нарахована, та у реквізиті 11 таблиці 6 додатку 4 обов’язково повинно бути відображено  у місяці, за який проведено нарахування.

Заступник Голови правління

В. Короневський

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» N 4000 від 14.09.2020 р.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4