Лист Пенсійного фонду N 1405/03-36 від 26.01.2011 р. щодо збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.01.2011 р. N 1405/03-36

(Витяг)

1. Платниками єдиного внеску, відповідно до пункту 2 частини першої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон), який набрав чинності з 01.01.2011 р., є працівники - громадяни України, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб.

Відповідно до частини дев'ятої статті 8 Закону для платників, які працюють на посадах, робота на яких зараховується до стажу, що дає право на одержання пенсії згідно із Законом України "Про державну службу" встановлюється єдиний внесок у розмірі 6,1 відсотка на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці".

Згідно зі статтею 138 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судді, який вийшов у відставку, при досягненні пенсійного віку виплачується пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу", або, за його вибором, щомісячне довічне грошове утримання.

Отже, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування судді сплачують у розмірі 6,1 відсотка суми заробітної плати.

2. Відповідно до абзацу другого частини шостої статті 8 Закону для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, єдиний внесок у розмірі 33,2 відсотка нараховується на суму оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Для осіб, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності, єдиний внесок встановлюється у розмірі 2 відсотки суми допомоги по тимчасовій непрацездатності (частина дванадцята статті 8 Закону), незалежно від того, за рахунок яких коштів здійснюється її виплата.

Отже, бюджетні установи при нарахуванні та утриманні єдиного внеску з сум оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, застосовують ставку єдиного внеску у розмірі 33,2 % та 2 % відповідно.

 

4. За період до 2011 року нарахування внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування здійснювалося відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, згідно з якими провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені нарахування.

Обчислення територіальними органами Пенсійного фонду сум страхових внесків за минулі періоди провадиться виходячи з розміру страхового внеску, що діяв на день нарахування виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Заступник Голови Правління

В. Короневський

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4