Лист Пенсійного фонду N 12062/03-30 від 12.07.2010 р. щодо застосування органами Пенсійного фонду України підпункту 4.4.1 пункту 4.4 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.07.2010 р. N 12062/03-30

Пенсійний фонд України розглянув лист, що надійшов від Голови підкомітету з питань організації та діяльності органів юстиції, нотаріату, адвокатських об'єднань та надання правової допомоги громадянам Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, народного депутата України ... щодо застосування органами Пенсійного фонду України підпункту 4.4.1 пункту 4.4 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", і повідомляє.

Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, які застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Цей Закон не регулює питання погашення зобов'язань зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

З 1 січня 2004 року набрав чинності Закон України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон), який регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Відповідно до частини 4 статті 18 Закону страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.

Разом з тим практика розгляду Пенсійним фондом України скарг на рішення про застосування фінансових санкцій погодження вимог про сплату боргу, зокрема щодо уникнення зайвої сплати коштів суб'єктами спрощеної системи оподаткування,свідчить про застосування органами Фонду положення про прийняття рішення на користь платника внесків у разі неоднозначного нормативно -правового регулювання.

Заступник Голови правління

В.  Короневський

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2