Лист Пенсійного фонду N 18241/Я-6 від 28.07.2010 р. «Щодо нарахування внесків до пенсійного фонду на суми авторської винагороди»-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.07.2010 р N 18241/Я-6

Щодо нарахування внесків до пенсійного фонду на суми авторської винагороди

Порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування визначено Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон).

Страхувальниками, а також платниками страхових внесків є роботодавці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Об'єктом для нарахування страхових внесків до солідарної системи є суми фактичних витрат на оплату праці працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця та допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Розмір страхового внеску становить 33,2 % від зазначеного об'єкта.

Для застрахованих осіб страхові внески нараховуються на суми доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, нарахованих (виплачених) фізичній особі відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, що включаються до складу загального оподатковуваного доходу, є об'єктом для нарахування внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 2 %.

Відповідно до статті 16 Закону України "Про авторське право і суміжні права" за створення і використання твору автору належить авторська винагорода, розмір та порядок виплати якої встановлюються трудовим договором (контрактом) та (або) цивільно-правовим договором між автором і роботодавцем.

У разі якщо винагорода за створення і використання твору виплачується автору відповідно до цивільно-правового договору, то зазначена винагорода відповідно до вищенаведеного є об'єктом для нарахування страхових внесків у розмірі 33,2 % та 2 %.

Відповідно до статті 1113 Цивільного кодексу України за договором про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності одна сторона (особа, що має виключні майнові права) передає другій стороні частково або у повному складі ці права відповідно до закону та на визначених договором умовах.

Зазначений договір належить до групи договорів у сфері інтелектуальної власності (глава 75 Цивільного кодексу України). При цьому відносини, які виникають між сторонами при укладенні такого договору, не мають ознак правовідносин, що регулюються договором підряду (робіт) або договором про надання послуг.

Враховуючи вищезазначене, винагорода, яка виплачується фізичній особі за передачу виключно майнових прав інтелектуальної власності,не є об'єктом для нарахування внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Заступник Голови правління

В. Короневський

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» N 4000 від 14.09.2020 р.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4