Лист Держкомпідприємництва N 6910 від 01.06.2010 р. щодо здійснення заходів державного нагляду у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 01.06.2010 р. N 6910

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув звернення, що надійшло на урядову "гарячу лінію" 29 травня 2010 року, та в межах компетенції повідомляє таке.

Абзацом першим пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 р. N 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період До 31 грудня 2010 року" (далі - Постанова N 502) передбачається органам державного нагляду (контролю) до 31 грудня 2010 року:

- тимчасово припинити проведення планових перевірок суб'єктів господарювання, крім перевірок суб'єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику, та планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням санітарного і податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).

Передусім слід зазначити про те, що відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду {контролю} у сфері господарської діяльності" (далі - Закон про контроль) заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Для встановлення періодичності здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Законом про контроль був запроваджений ризик-орієнтований підхід до здійснюваної суб'єктами господарювання підприємницької діяльності.

Так, з метою запровадження ризик-орієнтованого підходу до суб'єктів господарювання, орган державного нагляду (контролю), відповідно до статті 5 Закону про контроль, визначає у віднесеній до його відання сфері критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності.

З урахуванням значення прийнятного ризику для життєдіяльності всі суб'єкти господарювання, що підлягають нагляду (контролю), відносяться до одного з трьох ступенів ризику: високого, середнього та незначного.

Залежно від ступеня ризику органом державного нагляду (контролю) визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).

Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності і періодичність проведення планових заходів, затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням органу державного нагляду (контролю).

Основним завданням затверджених постанов стало розмежування суб'єктів господарювання за ступенем небезпечності (ризику) господарської діяльності, що ними здійснюється. До суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику потрапили ті суб'єкти, господарська діяльність яких може призвести до виникнення найбільш негативних наслідків для держави, життя та здоров'я людей. Віднесені до високого ступеня ризику суб'єкти господарювання перевіряються контролюючими органами частіше, ніж суб'єкти господарювання з середнім та, відповідно, низьким ступенями ризику.

Враховуючи найбільш значну суспільну небезпечність від здійснення господарської діяльності із високим ступенем ризику, призупинення проведення планових перевірок суб'єктів, що здійснюють таку діяльність, Постановою N 502 не передбачено.

Так, Держспоживстандартом розроблені, а постановами Кабінету Міністрів України від 27.12.2008 р. N 1164 та від 06.01.2010 р N 9 затверджені Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної з виробництвом, випуском і реалізацією продукції (виконанням робіт, наданням послуг), а також від провадження господарської діяльності у сфері метрології та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).

Зі змістом зазначених постанов можете ознайомитись за допомогою мережі Інтернет на сайті www.rada.gov.ua.

Отже, призупинення Держспоживстандартом проведення планових перевірок суб'єктів, що здійснюють господарську діяльність із високим ступенем ризику, Постановою N 502 не передбачено.

Додатково повідомляємо, що на сьогодні мораторій на проведення перевірок встановлено на законодавчому рівні.

15 грудня 2009 року Верховна Рада України прийняла Закон N 1759 "Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов ведення бізнесу в Україні", Прикінцевими положеннями якого визначено до 1 січня 2011 року встановити мораторій на здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності органами державної влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими чи службовими особами суб'єктів малого підприємництва.

Проте Законом N 1759 встановлюються також виключення. Так, мораторій не поширюється на:

проведення перевірок суб'єктів малого підприємництва, господарська діяльність яких віднесена до високого ступеня ризику, критерії визначення якого затверджено Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду {контролю} у сфері господарської діяльності";

проведення органами державної податкової служби планових та позапланових виїзних перевірок (крім перевірок,які проводяться згідно з пунктами 4 і 8 частини шостої статті 111 Закону України "Про державну податкову службу в Україні");

проведення органами Пенсійного фонду України планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання з високим або середнім ступенями ризику;

проведення органами захисту прав споживачів позапланових перевірок за скаргами споживачів.

Перший заступник Голови

В. Загородній

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» N 4000 від 14.09.2020 р.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4