Лист Держкомпідприємництва N 3337 від 18.03.2010 р. щодо строку видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 18.03.2010 р. N 3337

Щодо надання роз'яснення

Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянуто лист від 25.02.2010 р. N 1/02 щодо надання роз'яснення стосовно строку видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та повідомляється наступне.

Частиною першою статті 4 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закон України про дозвільну систему) передбачено, що виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, встановлюється: необхідність одержання документа дозвільного характеру; дозвільний орган, уповноважений видавати документ дозвільного характеру; платність або безоплатність видачі документа дозвільного характеру; строк прийняття рішення про видачу або відмову у видачі документа дозвільного характеру; вичерпний перелік підстав для відмови у видачі та анулювання документа дозвільного характеру; можливість набуття суб'єктом господарювання права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності за декларативним принципом.

Як передбачено частиною п'ятою статті 4 Закону України про дозвільну систему, строк видачі документів дозвільного характеру становить десять робочих днів, якщо інше не встановлено законом.

Згідно з частиною другою статті 11 Закону України про дозвільну систему, закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Поряд з цим, Законом України "Про охорону атмосферного повітря" не передбачено строку видачі територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Крім того, Верховною Радою України 11.02.2010 р. прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" N 1869-VI (набирає чинності 01.04.2010 р.), яким встановлено основні вимоги до порядку видачі документів дозвільного характеру або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання документів дозвільного характеру.

Отже, якщо виключно на рівні закону не передбачено строку видачі документа дозвільного характеру, то місцеві дозвільні органи повинні керуватися нормами Закону України про дозвільну систему, яким встановлено, що строк видачі становить десять робочих днів.

Поряд з цим, 26.01.2010 р у Верховній Раді України зареєстровано за N 6008 проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про охорону атмосферного повітря", внесений Кабінетом Міністрів України, яким зокрема, передбачається, що рішення про видачу або відмову у видачі дозволу приймається протягом 30 календарних днів з дати надходження документів на розгляд, включаючи строк розгляду зауважень та пропозицій громадськості.

Враховуючи зазначене, до прийняття відповідного проекту Закону України,строк видачі територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря становить десять робочих днів.

Заступник Голови

Г. М. Яцишина

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4