Лист Держкомпідприємництва N 11550 від 10.09.2010 р. щодо порядку підтвердження або спростування відомостей про фізичну особу - підприємця-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 10.09.2010 р. N 11550

На звернення щодо порядку підтвердження відомостей про фізичну особу - підприємця та внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР) про відсутність фізичної особи - підприємця за вказаного місця проживання повідомляємо наступне.

Статтею 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію) встановлено порядок внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР, зокрема частинами одинадцятою - чотирнадцятою зазначеної статті цього Закону визначено порядок підтвердження відомостей про юридичну особу та внесення запису до ЄДР про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Разом з тим статтею 17 Закону про реєстрацію визначено перелік відомостей, які повинні міститися в ЄДР, зокрема відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Законом про реєстрацію не передбачено порядок підтвердження відомостей про фізичну особу - підприємця та внесення запису до ЄДР про відсутність фізичної особи за вказаною місцем проживання.

Пунктом 9.8 статті 9 Закону України "Про податок на додану вартість" визначено, що реєстрація платника податку на додану вартість діє до дати її анулювання, яка здійснюється у випадках, якщо зокрема, в ЄДР зроблено запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням.

Разом з тим Законом України "Про внесення змін до Закону України" Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців "щодо спрощення механізму державної реєстрації припинення суб'єктів господарювання", який набирає чинності 01.02.2011 р, передбачено, зокрема, "наявність у Єдиному державному реєстрі запису про відсутність фізичної особи - підприємця за вказаного місця проживання".

Отже, на виконання вищевказаного Закону, враховуючи те, що Законом про реєстрацію передбачений тільки порядок підтвердження відомостей про юридичну особу та внесення запису до ЄДР про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням, враховуючи норму статті 8 Цивільного кодексу України, порядок підтвердження відомостей про фізичну особу - підприємця та внесення запису до ЄДР про відсутність фізичної особи - підприємця за вказаного місця проживання буде аналогічним порядком,визначеним для юридичної особи.

Заступник Голови

С. Свищева

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1