Лист Держкомпідприємництва N 7171 від 07.06.2010 р. щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 07.06.2010 р. N 7171

Щодо надання роз'яснення

Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянуто лист ВАТ "Київмедпрепарат" від 28.04.2010 р. N 23/2097 щодо надання роз'яснення з деяких питань застосування норм Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та повідомляється наступне.

Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закон N 1869) запроваджено нові норми, які спрямовані на системне вдосконалення процедури видачі документів дозвільного характеру, та оптимізовано існуючі вимоги Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", що створює сприятливі умови для подальшого розвитку бізнесу в Україні.

Частиною першою статті 41 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (у редакції Закону України від 11.02.2010 р. N 1869) передбачено, що строк видачі документів дозвільного характеру становить десять робочих днів, якщо інше не встановлено законом.

Отже, якщо законами не встановлено, зокрема, строк видачі документів дозвільного характеру, з 1 квітня 2010 року у зв’язку з набранням чинності Закону N 1869, для вирішення проблемних питань необхідно застосовувати норми зазначеного Закону.

Разом з тим, статтею 2 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (у редакції Закону України від 11.02.2010 р. N 1869) дія цього Закону поширюється на дозвільні органи, державних адміністраторів, уповноважений орган та суб'єктів господарювання, які мають намір провадити або провадять господарську діяльність.

Дія цього Закону не поширюється на відносини у сфері ліцензування господарської діяльності (крім відносин щодо видачі документів дозвільного характеру, необхідних для отримання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності), державного експортного контролю, державного регулювання ринків фінансових послуг, охорони державної таємниці (провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею), захисту економічної конкуренції, а також на дозвільну систему, що поширюється на операції зі зброєю, бойовими припасами, вибуховими матеріалами і речовинами, сильнодіючими отруйними речовинами, дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії.

З метою врегулювання питання щодо взаємодії місцевих дозвільних органів щодо видачі документів дозвільного характеру в рамках дозвільного центру та затвердження переліку документів дозвільного характеру Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 21 травня 2009 р N 526 "Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності".

Зазначеною постановою затверджується Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, що видаються виключно через дозвільні центри, який не є вичерпним.

Отже, згідно з статтею 1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" документи дозвільного характеру - це дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ, який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності,мають видаватись виключно через дозвільні центри, створені відповідно до зазначеного Закону України.

Заступник Голови

Г. М. Яцишина

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6