Лист Держкомпідприємництва N 7802 від 18.06.2010 р. щодо необхідності отримання ліцензії для відкриття центру іноземних мов для дітей віком 3 - 10 років, а також дозволів для відкриття такого центру-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 18.06.2010 р. N 7802

Про надання роз'яснень

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист щодо необхідності отримання ліцензії для відкриття центру іноземних мов для дітей віком 3 - 10 років, а також дозволів для відкриття такого центру та повідомляє наступне.

Законодавство України вимагає перед початком господарської діяльності серед іншого отримати, зокрема, дозволи від органів пожежного нагляду, державної санітарно-епідеміологічної служби.

Так, відповідно до положень частин восьмої та дев'ятої статті 10 Закону України "Про пожежну безпеку" діяльність новостворених підприємств, зведення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих, жилих об'єктів та об'єктів іншого призначення, впровадження нових технологій, передача на виробництво зразків нових пожежонебезпечних машин, механізмів, устаткування та продукції, оренда будь-яких приміщень здійснюються після одержання на це дозволу органів державного пожежного нагляду, крім випадків, коли ведення господарської діяльності можливе за декларативним принципом, що визначається законодавством про дозвільну систему у сфері господарської діяльності. Дозвіл видається безоплатно. При прийнятті об'єктів в експлуатацію комісією за участю органів державного пожежного нагляду дозвіл не оформляється.

Новостворені підприємства, в тому числі ті, що розміщуються в орендованих приміщеннях, які не змінюють виду своєї діяльності (крім потенційно небезпечних об'єктів) або не належать до категорії вибухопожежонебезпечних та об'єктів з масовим перебуванням людей і не розміщуються на території або всередині зазначених об'єктів, можуть започатковувати свою діяльність за декларативним принципом. Якщо зазначені підприємства належать до категорії пожежонебезпечних об'єктів, вони можуть започатковувати свою діяльність за декларативним принципом за умови укладення договорів добровільного страхування відповідальності перед третіми особами. Перелік таких об'єктів, порядок та форма повідомлення встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Порядок видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2001 р. N 150.

Крім того, відповідно до частини третьої статті 15 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" надання земельних ділянок під будівництво, затвердження норм проектування, проектної та нормативно-технічної документації на будівництво, реконструкцію, введення в експлуатацію нових і реконструйованих об'єктів виробничого, соціально-культурного та іншого призначення, розробка, виготовлення і використання нових машин, механізмів, устаткування, інших засобів виробництва, нових технологій здійснюється за погодженням з державною санітарно-епідеміологічною службою.

Порядок проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України "Про затвердження Тимчасового порядку проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи" від 09.10.2000 року N 247 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.01.2001 р. за N 4/5195).

Відповідно до статті 2 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ліцензування у сфері освіти здійснюється згідно з законами, що регулюють відносини у цих сферах, зокрема, Законом України "Про освіту".

Згідно з частиною п'ятою статті 18 Закону України "Про освіту" діяльність навчальних закладів розпочинається за наявності ліцензії на здійснення діяльності, пов'язаної з наданням послуг для одержання освіти і підготовкою фахівців різних рівнів кваліфікації. Ліцензія видається у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Порядок ліцензування освітніх послуг затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 р N 1019 "Про ліцензування діяльності з надання освітніх послуг".

Відповідно до пункту 2 зазначеного Порядку ліцензуванню підлягає діяльність з надання таких освітніх послуг, зокрема:

- у сфері дошкільної освіти: догляд за дітьми дошкільного віку, виховання і навчання дітей дошкільного віку, корекція їх психологічного і фізичного розвитку;

- у сфері позашкільної освіти - освітня діяльність за художньо-естетичним, туристично-краєзнавчим, еколого-натуралістичним, науково-технічним, дослідницько-експериментальним, фізкультурно-спортивним або спортивним, військово-патріотичним, бібліотечно-бібліографічним, соціально-реабілітаційним, оздоровчим та гуманітарним напрямами.

В абзаці першому пункту 3 цього Порядку визначено, що навчальні заклади та інші юридичні особи або фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності розпочинають діяльність з надання освітніх послуг, зазначених у пункті 2 цього Порядку, після отримання ліцензії для провадження діяльності з надання освітніх послуг, а відокремлені структурні підрозділи (філії, представництва тощо) навчального закладу - після проведення ліцензування з внесенням їх до ліцензії навчального закладу.

Враховуючи викладене,при відкритті та здійсненні діяльності центру іноземних мов для дітей віком 3 - 10 років необхідно керуватися вищезазначеними нормативно-правовими актами.

Заступник Голови

С. І. Третьяков

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4