Лист Держкомпідприємництва N 13143 від 14.10.2010 р. щодо надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 14.10.2010 р. N 13143

На звернення щодо надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР) повідомляємо наступне.

Відповідно до статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію) у ЄДР містяться відомості щодо юридичної особи, зокрема: дані про перебування юридичної особи в процесі припинення, зокрема дата реєстрації рішення засновників (учасників) або уповноважених ними органів про припинення юридичної особи, відомості про комісію з припинення (ліквідатора, ліквідаційної комісії тощо); дата прийняття, дата набрання законної сили та номер судового рішення щодо припинення юридичної особи, яка не пов'язано з банкрутством, щодо порушення (припинення) провадження у справі про банкрутство, щодо визнання його банкрутом, щодо скасування державної реєстрації припинення; дані про видачу виписок, витягів, довідок з ЄДР.

Відповідно до статті 20 Закону про реєстрацію відомості, що містяться в ЄДР, є відкритими і загальнодоступними, за винятком ідентифікаційних номерів фізичних осіб - платників податків.

Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді: витягу з Єдиного державного реєстру; довідки про наявність або відсутність в Єдиному державному реєстрі запитуваної інформації. Форма витягу та довідки з Єдиного державного реєстру встановлюється спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації. Строк надання відомостей з Єдиного державного реєстру не повинен перевищувати п'яти робочих днів з дати надходження запиту.

Крім того, частиною першою статті 21 Закону про реєстрацію визначено, що виписка з ЄДР видається юридичній особі або фізичній особі - підприємцю за їх письмовим запитом протягом двох робочих днів з дати подання даного запиту або на підставі їх письмової заяви при видачі свідоцтва про державну реєстрацію або при його заміні.

Єдиний порядок надання відомостей з ЄДР з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців передбачено Положенням про порядок надання відомостей з ЄДР, затвердженим наказом Держкомпідприємництва від 20.10.2005 р. N 97 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.10.2005 р за N 1294/11574 (далі - Положення).

Положенням визначено, що для отримання довідки або витягу з ЄДР запитувач має право звернутися із запитом до державного реєстратора незалежно від місцезнаходження або місця проживання запитувача.

Згідно з Положенням витяг - це документ, який містить відомості про юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців за критерієм пошуку, зазначеним у запиті.

За вибором запитувача у витягання можуть бути внесені, зокрема, дані про запитують, які зверталися до державного реєстратора про надання відомостей з ЄДР і про стан юридичної особи.

Згідно з пунктом 5.3 Положення юридична особа може перебувати в стані:

- Здійснення господарської діяльності у стадії формування статутного фонду;

- Здійснення господарської діяльності із сформованим статутним фондом;

- Перебування у процесі припинення.

Відповідно до затвердженої форми витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців на бланку витягу вказується, на чий запит видається витяг.

Виходячи з вищевикладеного зацікавлена особа може звернутися до державного реєстратор незалежно від місцезнаходження юридичної особи для отримання, за відповідним письмовим запитом, вилучення, в якому може бути вказана інформація, зокрема,про стан юридичної особи і на чий запит видається витяг.

Заступник Голови

С. Свищева

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6