Лист Держкомпідприємництва N 15779 від 09.12.2010 р. щодо застосування принципу мовчазної згоди у відносинах, пов'язаних з отриманням дозволу на розміщення зовнішньої реклами-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 09.12.2010 р. N 15779

Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянуто лист щодо надання роз’яснення стосовно деяких питань, застосування принципу мовчазної згоди у відносинах, пов’язаних з одержанням дозволу на розміщення зовнішньої реклами, та повідомляється.

Відносини, пов’язані з розміщенням зовнішньої реклами у населених пунктах, регулюються нормами статті 16 Закону України «Про рекламу» та Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 р.  N 2067 (далі – Правила), які визначають порядок надання дозволів на розміщення такої реклами.

Щодо застосування принципу мовчазної згоди у відносинах, пов’язаних з одержанням дозволу на розміщення зовнішньої реклами

Згідно частини шостої статті 4? Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» у разі, якщо у встановлений законом строк суб'єкту господарювання не видано або не направлено документ дозвільного характеру чи рішення про відмову у його видачі, за умови подання таким суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою у встановленому законом порядку заяви та документів, передбачених для отримання або продовження права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності в повному обсязі, то через десять робочих днів з дня закінчення строку, встановленого для прийняття рішення про видачу або відмову у видачі документа дозвільного характеру, суб’єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності. Копія опису прийнятих документів з відміткою про дату їх прийняття є підтвердженням подання заяви та документів адміністратору або дозвільному органу.

При цьому, принцип мовчазної згоди не позбавляє дозвільні органи обов’язку видати документ дозвільного характеру або прийняти рішення про відмову у його видачі.

Отже, цей принцип застосовується лише тоді, коли у визначений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі не видано або не направлено і тоді копія опису прийнятих документів з відміткою про дату їх прийняття є підтвердженням подання заяви та документів адміністратору або дозвільному органу.

Згідно з пунктом 19 Правил, робочий орган протягом не більш як п'ятнадцяти робочих днів з дати одержання належним чином оформлених двох примірників дозволу розглядає заяву, готує і подає виконавчому органу ради пропозиції та проект відповідного рішення.

Враховуючи зазначене, на думку Держкомпідприємництва, принцип мовчазної згоди може бути застосований щодо одержання дозволу на розміщення зовнішньої реклами, починаючи з дати одержання робочим органом належним чином оформлених двох примірників зазначеного дозволу в рамках дозвільних центрів – після внесення змін до статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Перший заступник Голови

Г.М. Яцишина

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1