Лист Держкомпідприємництва N 2543 від 14.03.2011 р. щодо порядку видачі документів дозвільного характеру суб'єктам господарювання-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 14.03.2011 р. N 2543

Представництву Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Дніпропетровській області


Про надання роз'яснення

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, в межах компетенції, розглянув ваш лист від 15.02.2010 р. N 19/1-22 та повідомляє наступне.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закон про дозвільну систему) дозвільний центр - робочий орган відповідної міської ради міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення (її виконавчого органу), районної та районної у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, в якому представники місцевих дозвільних органів та державний адміністратор діють за принципом організаційної єдності щодо видачі документів дозвільного характеру, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання документів дозвільного характеру.

Абзацом 10 згаданої вище статті Закону про дозвільну систему принцип організаційної єдності - принцип, згідно з яким видача документів дозвільного характеру (переоформлення, видача дублікатів, анулювання) суб'єктам господарювання здійснюється в дозвільному центрі шляхом взаємодії представників дозвільних органів, що забезпечується державним адміністратором у порядку, встановленому цим Законом.

З метою удосконалення системи видачі документів дозвільного характеру та забезпечення реалізації вимог Закону про дозвільну систему було прийнято постанову Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" від 21.05.2009 р. N 526, пунктом 1 якої затверджено Основні вимоги до порядку взаємодії адміністратора з місцевими дозвільними органами, суб'єктами господарювання та територіальним органом спеціально уповноваженого органу з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності щодо видачі документів дозвільного характеру (далі - Основні вимоги).

Пунктом 3 Основних вимог було встановлено, що видача документів дозвільного характеру (реєстрація повідомлення (декларації) про відповідність матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства) місцевими дозвільними органами здійснюється виключно в приміщеннях дозвільних центрів.

Забороняється видача документів дозвільного характеру (реєстрація повідомлення (декларації) про відповідність матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства) місцевими дозвільними органами поза межами дозвільних центрів.

Пунктом 4 Основних вимог визначено перелік представників місцевих дозвільних органів, які беруть участь у роботі дозвільних центрів.

Наказами Держкомпідприємництва від 22.09.2006 р. N 82 та від 12.10.2009 р. N 176 було внесено зміни до Типового положення про адміністратора та порядку його взаємодії з місцевими дозвільними органами, суб'єктами господарювання та територіальним органом спеціально уповноваженого органу з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності, затвердженого наказом Держкомпідприємництва від 05.12.2005 р. N 116, зареєстрованим у Мін'юсті 10.01.2005 р. N 1/11875 (набрали чинності 27.11.2009 р.).

Пунктом 1.1 зазначених змін встановлено, що міські ради (їх виконавчі органи, зокрема Київська державна адміністрація), районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації створюють шляхом прийняття відповідного рішення робочий орган - дозвільний центр, у якому представники місцевих (регіональних) дозвільних органів та адміністратор провадять діяльність з видачі, переоформлення та анулювання документів дозвільного характеру, видачі їх дублікатів за принципом організаційної єдності.

Пунктом 1.2 встановлено, що міські голови, голови Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій визначають свого заступника, який безпосередньо відповідає за роботу дозвільного центру (об'єднання дозвільних центрів - у разі створення).

Таким чином, робочий орган не є структурним підрозділом районної державної адміністрації або міського виконавчого комітету, а лише організаційним утворенням, яке забезпечує відповідну роботу місцевого дозвільного органу та державного адміністратора з питань видачі документів дозвільного характеру (переоформлення, видача дублікатів, анулювання) суб'єктам господарювання.

Перший заступник Голови -
голова ліквідаційної комісії


Г. М. Яцишина

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4