Лист Держкомпідприємництва N 1207 від 07.02.2011 р. щодо порядку припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 07.02.2011 р. N 1207

Про надання роз'яснення

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув звернення від 4 лютого 2011 року, отримане з Урядової гарячої лінії (реєстраційний індекс ЯЦ-592712), щодо надання роз'яснення стосовно порядку припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та в межах компетенції повідомляє наступне.

Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, регулюються Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон). Статтею 5 Закону чітко визначено, що державна реєстрація фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцем проживання фізичної особи - підприємця. До повноважень державного реєстратора відноситься, зокрема, і проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичними особами - підприємцями (стаття 6 Закону).

Слід зазначити, що інформація про прийняття фізичною особою рішення щодо припинення підприємницької діяльності підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації (частина перша статті 22 Закону). Підставою для публікації таких повідомлень є внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР). Повідомлення підлягають опублікуванню спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації протягом десяти робочих днів з моменту внесення відповідного запису до ЄДР.

Для внесення до ЄДР запису про рішення фізичної особи - підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності фізична особа - підприємець або уповноважена нею особа повинні подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) заяву про припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття фізичною особою - підприємцем рішення щодо припинення підприємницької діяльності. Якщо документи подаються заявником особисто, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт.

Порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця визначений Розділом VI Закону. Так, зокрема, згідно частини дев'ятої статті 47 Закону для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа - підприємець або уповноважена нею особа не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації подає державному реєстратору особисто (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу такі документи:

- заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням;

- свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця;

- довідку відповідного органу державної податкової служби про відсутність заборгованості по податках, зборах (обов'язкових платежах). Така довідка надається після проведення документальної перевірки підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;

- довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості;

- довідки відповідних органів фондів соціального страхування про відсутність заборгованості або про те, що вона не перебувала на обліку.

Слід зауважити, що державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації припинення фізичної особи - підприємця, якщо вони не передбачені частиною дев'ятою статті 47 Закону.

Порядок надання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування встановлено статтею 51 Закону.

Дата внесення до ЄДР запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем є датою державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (абзац другий частини 15 статті 47 Закону).

Заступник Голови

О. Т. Сохар

Коментарі 

 
0 #1 Марія 30.03.2011 15:53
А довідки відповідних органів фондів соціального страхування про відсутність заборгованості або про те, що вона не перебувала на обліку-це вже не додаткові докумети? Їх же в Законі не передбачено :eek:
Цитувати | Поскаржитись модератору
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» N 4000 від 14.09.2020 р.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4