Лист Держкомпідприємництва N 2217 від 01.03.2011 р. щодо проведення позапланової перевірки відділом торгівлі при міській раді-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 01.03.2011 р. N 2217

Про надання роз'яснення

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув звернення від 24 лютого 2011 року, отримане з Урядової гарячої лінії (реєстраційний індекс ЗА-615197), щодо надання роз'яснення стосовно проведення позапланової перевірки відділом торгівлі при міській раді та, в межах компетенції, повідомляє наступне.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України "Про основні засади державного нагляду {контролю} у сфері господарської діяльності" (далі - Закон про контроль).

Спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів, стандартизації, метрології, підтвердження відповідності був Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики, який, згідно Указу Президента України від 9 грудня 2010 року N 1085/2010 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади", реорганізований у Державну службу технічного регулювання України.

Разом з тим, частиною третьою статті 18 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що органи місцевого самоврядування можуть виступати з ініціативою щодо перевірок, а також організовувати проведення перевірок на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади.

26 жовтня 2010 року на офіційному сайті Держкомпідприємництва (www.dkrp.gov.ua) було розміщено роз'яснення щодо проведення перевірок контролюючими органами. Зокрема, зазначено, що позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються без попереднього письмового повідомлення суб'єкта господарювання за наявності підстав, передбачених в статті 6 Закону про контроль, причому перелік цих підстав є вичерпним, якщо інше не передбачається законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Додатково повідомляємо, що, згідно статті 7 Закону про контроль, для здійснення позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки. На підставі цього наказу оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу, яке підписується керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) (із зазначенням прізвища, імені та по батькові) і засвідчується печаткою.

Перед початком здійснення заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов'язані пред'явити керівнику суб'єкта господарювання або уповноваженій ним особі посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), і надати суб'єкту господарювання копію посвідчення (направлення).

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) без посвідчення (направлення) на здійснення заходу та службового посвідчення не має права здійснювати державний нагляд (контроль) суб'єкта господарювання.

Заступник Голови

О. Т. Сохар

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31