Лист Держкомпідприємництва N 2279 від 02.03.2011 р. щодо деяких проблемних питань внесення змін до установчих документів акціонерного товариства у зв’язку зі зміною його найменування-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 02.03.2011 р. N 2279

Про надання роз'яснення

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист щодо надання роз'яснення стосовно деяких проблемних питань внесення змін до установчих документів акціонерного товариства у зв’язку зі зміною його найменування, на виконання вимог Закону України "Про акціонерні товариства" (далі - Закон про акціонерні товариства), та, в межах компетенції, повідомляє наступне.

Закон про акціонерні товариства був прийнятий Верховною Радою України 17 вересня 2008 року. Згідно частини першої розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення" (далі - Розділ XVII) цього Закону він набрав чинності через шість місяців з дня опублікування, крім другого речення частини другої статті 20, яке набере чинності через два роки з дня опублікування цього Закону. Статути та інші внутрішні положення акціонерних товариств, створених до набрання чинності Законом про акціонерні товариства, підлягають приведенню у відповідність з нормами цього Закону не пізніше ніж протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом.

У зв’язку з прийняттям Закону про акціонерні товариства замінено види акціонерних товариств "відкрите акціонерне товариство" та "закрите акціонерне товариство" на типи - "публічне акціонерне товариство" та "приватне акціонерне товариство". Організаційно-правова форма господарювання "акціонерне товариство", визначена пунктом 3.2.1 Класифікації організаційно-правових форм господарювання ДК 002:2004 Державного класифікатора України, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 травня 2004 року N 97, при цьому залишається незмінною.

Пунктом 3.1.7 зазначеного Класифікатора дано визначення: "дочірнє підприємство" - це підприємство, єдиним засновником якого є інше підприємство (підприємство, залежне від іншого).

Приведення діяльності акціонерних товариств у відповідність до вимог Закону про акціонерні товариства проводиться через процедуру державної реєстрації змін до установчих документів акціонерного товариства, які пов'язані із зміною найменування акціонерного товариства.

Порядок внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною найменування юридичної особи, встановлено частиною п'ятою статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію).

Установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. Справжність підписів засновників (учасників) або уповноважених осіб на установчих документах повинні бути нотаріально засвідчені, а засновницькі договори - нотаріально посвідчені (частина п'ята статті 8 Закону про реєстрацію).

У частині сьомій Розділу XVII Закону про акціонерні товариства зазначено, що акціонерні товариства звільняються від сплати реєстраційного збору під час реєстрації змін до статуту товариства або статуту в новій редакції у зв’язку з приведенням його у відповідність із цим Законом.

Разом з тим, виходячи з наданої інформації, у статуті ВАТ "…" зазначено, що дочірні підприємства належать йому на праві господарського відання, яке, відповідно до статті 136 Господарського кодексу України (далі - ГКУ), є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами. Враховуючи зазначене, до статутів дочірніх підприємств ВАТ "…" також мають бути внесені відповідні зміни.

Стосовно відомостей, які мають бути зазначені у статуті, слід зазначити, що, згідно частини четвертої статті 57 ГКУ, статут суб'єкта господарювання (зокрема, статут дочірнього підприємства публічного акціонерного товариства) повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного капіталу та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.

Заступник Голови

О. Т. Сохар

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4