Лист Держкомпідприємництва N 2341 від 03.03.2011 р. щодо можливості припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 03.03.2011 р. N 2341

Про надання роз'яснення

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув звернення від 1 березня 2011 року, отримане з Урядової гарячої лінії (реєстраційний індекс КА-619898), щодо надання роз'яснення стосовно можливості призупинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та, в межах компетенції, повідомляє наступне.

Відповідно до пункту першого підрозділу 8 "Особливості справляння єдиного податку та фіксованого податку" Розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі - ПКУ) до внесення змін до розділу XIV ПКУ в частині оподаткування суб'єктів малого підприємництва застосовується Указ Президента України від 3 липня 1998 року N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ).

Відповідно до Указу суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом календарного року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за календарний рік не перевищує 500 тис. гривень, мають право обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку (далі - Свідоцтво) за встановленою формою. Порядок видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 29 жовтня 1999 року N 599 (далі - Наказ N 599).

Чинне законодавство не містить такого поняття, як "призупинення підприємницької діяльності". Господарський кодекс України та Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" визначають процедуру державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Тому, доки фізична особа зареєстрована, як суб'єкт підприємницької діяльності у встановленому законодавством порядку, вона повинна виконувати зобов'язання по сплаті податків і зборів, передбачених законодавством, незалежно від того, чи здійснює така особа підприємницьку діяльність. Якщо фізична особа - підприємець одержала Свідоцтво, то вона зобов'язана сплачувати єдиний податок до закінчення дії цього свідоцтва.

Згідно статті 2 Указу суб'єкт малого підприємництва - фізична особа самостійно може приймати рішення як про перехід на спрощену систему, так і про те, щоб повернутися на загальну систему оподаткування, у разі, якщо вона вирішила призупинити свою діяльність і не бажає надміру сплачувати податки. При цьому звітність фізична особа - підприємець має надавати у будь-якому випадку.

Листом від 16 листопада 2000 року N 6357/6/17-0516 Державною податковою адміністрацією України було роз'яснено про те, що у разі обрання фізичною особою - підприємцем способу оподаткування своїх доходів, одержаних від здійснення підприємницької діяльності, за єдиним податком шляхом придбання Свідоцтва і яка не подала у встановлений Указом термін до органу державної податкової служби заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, а тимчасово припинила підприємницьку діяльність з будь-яких причин, то вона повинна продовжувати дотримуватися всіх норм Указу незалежно від того, здійснює вона підприємницьку діяльність чи ні, і, зокрема, сплачувати щомісяця єдиний податок в установлені строки.

Слід зауважити, що, згідно Указу, перейти зі спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на загальну можна з початку наступного звітного періоду, а заява до органу державної податкової служби повинна бути подана не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного кварталу. Відповідно до абзацу другого пункту 2 Наказу N 599 Свідоцтво видається на вказаний у заяві термін, але не більше ніж на календарний рік.

Додатково повідомляємо, що листи Держкомпідприємництва не є нормативно-правовими актами, а носять інформаційний характер. Керуючись статтями 52 та 53 ПКУ, згідно яких за зверненням платників податків контролюючі органи безоплатно надають консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства, радимо звернутися до органу державної податкової служби, в якому Ви перебуваєте на обліку.

Заступник Голови

О. Т. Сохар

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» N 4000 від 14.09.2020 р.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4