Лист Держкомпідприємництва N 2390 від 09.03.2011 р. щодо деяких проблемних питань зміни напрямку підприємницької діяльності-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 09.03.2011 р. N 2390

Про надання роз'яснення

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув звернення від 2 березня 2011 року, отримане з Урядової гарячої лінії (реєстраційний індекс ОЛ-620123), щодо надання роз'яснення стосовно деяких проблемних питань зміни напрямку підприємницької діяльності та, в межах компетенції, повідомляє наступне.

Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, регулюються Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон). З метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ведеться Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР). Згідно частини четвертої статті 17 Закону в ЄДР повинні міститися, зокрема, відомості про види діяльності, які здійснює фізична особа - підприємець. Оскільки Ви бажаєте змінити вид діяльності, то Ви маєте звернутися до державного реєстратора за місцем Вашого проживання (згідно статті 5 Закону державна реєстрація фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцем проживання фізичної особи - підприємця).

Порядок проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, що пов'язані зі зміною імені фізичної особи, місця її проживання, ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків або номера та серії паспорта фізичної особи, яка через свої релігійні або інші переконання відмовилася від прийняття ідентифікаційного номера, визначений статтею 45 Закону.

Разом з тим, враховуючи те, що на практиці виникає необхідність змін щодо видів діяльності фізичної особи - підприємця, державні реєстратори мають можливість вносити такі зміни, що проводиться державним реєстратором на підставі наданої заявником реєстраційної картки за формою N 11. Таким чином, захищаються права та законні інтереси суб'єктів господарювання.

Якщо документ для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця подається фізичною особою - підприємцем особисто, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт. Для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця уповноважена особа повинна пред'явити свій паспорт та документ, що засвідчує її повноваження.

Щодо плати за проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, пов'язану із зміною видів діяльності, слід зазначити, що статтями 10 та 45 Закону не передбачено здійснення плати за проведення зазначених реєстраційних дій.

Стосовно обраного вами виду діяльності слід зауважити наступне. Забезпечення реалізації державної політики в галузі ветеринарної медицини, проведення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за здоров'ям тварин, безпечністю та якістю харчових продуктів, неїстівних продуктів тваринного походження, кормів та інших товарів, охорони території України від занесення збудників особливо небезпечних хвороб, включених до списку МЕБ, з територій інших держав або карантинних зон було одним із завдань Державного комітету ветеринарної медицини України, який, згідно Указу Президента України від 9 грудня 2010 року N 1085/2010 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади", реорганізований у Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України.

Головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики, продовольчої безпеки держави, державного управління у сфері сільського господарства, садівництва, виноградарства, харчової і переробної промисловості та комплексного розвитку сільських територій було Міністерство аграрної політики України, реорганізоване згідно вищезазначеного Указу в Міністерство аграрної політики та продовольства України та Державну інспекцію сільського господарства України.

Враховуючи зазначене, радимо звернутися до будь-якого з вищевказаних органів для отримання ґрунтовного роз'яснення щодо порядку започаткування господарської діяльності з розведення великої рогатої худоби.

Заступник Голови

О. Т. Сохар

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1