Лист Держкомпідприємництва N 2391 від 09.03.2011 р. щодо права акціонера закритого акціонерного товариства отримувати дивіденди-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 09.03.2011 р. N 2391

Про надання роз'яснення

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув звернення від 3 березня 2011 року, отримане з Урядової гарячої лінії (реєстраційний індекс КО-621287), щодо надання роз'яснення стосовно права акціонера закритого акціонерного товариства отримувати дивіденди та, в межах компетенції, повідомляє наступне.

17 вересня 2008 року Верховною Радою України було прийнято Закон України "Про акціонерні товариства" (далі - Закон про акціонерні товариства), який визначає порядок створення, діяльності, припинення, виділу акціонерних товариств, їх правовий статус, права та обов'язки акціонерів.

Акціонерне товариство - господарське товариство, статутний капітал якого поділено на визначену кількість часток однакової номінальної вартості, корпоративні права за якими посвідчуються акціями (стаття 3 Закону про акціонерні товариства). Право учасників господарського товариства брати участь у розподілі прибутку товариства та одержувати його частку (дивіденди) закріплено у статті 88 Господарського кодексу України та статті 116 Цивільного кодексу України.

Дивіденд - це частина чистого прибутку акціонерного товариства, що виплачується акціонеру з розрахунку на одну належну йому акцію певного типу та/або класу. За акціями одного типу та класу нараховується однаковий розмір дивідендів.

Рішення про виплату дивідендів та їх розмір за простими акціями приймається загальними зборами акціонерного товариства, а за привілейованими акціями всіх класів - у статуті акціонерного товариства.

Порядок виплати дивідендів визначений Розділом VI Закону про акціонерні товариства. Товариство виплачує дивіденди виключно грошовими коштами та лише на акції, звіт про результати розміщення яких зареєстровано у встановленому законодавством порядку.

Звертаємо увагу на те, що у зв’язку з прийняттям Закону про акціонерні товариства замінено види акціонерних товариств "відкрите акціонерне товариство" та "закрите акціонерне товариство" на типи - "публічне акціонерне товариство" та "приватне акціонерне товариство". Організаційно-правова форма господарювання "акціонерне товариство", визначена пунктом 3.2.1 Класифікації організаційно-правових форм господарювання ДК 002:2004 Державного класифікатора України, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 травня 2004 року N 97, при цьому залишається незмінною.

Відповідно до абзацу першого частини п'ятої розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону про акціонерні товариства статути та інші внутрішні положення акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність з нормами цього Закону не пізніше ніж протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом.

Приведення діяльності акціонерних товариств у відповідність до вимог Закону про акціонерні товариства проводиться через процедуру державної реєстрації змін до установчих документів акціонерного товариства, які пов'язані із зміною найменування акціонерного товариства.

Порядок внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною найменування юридичної особи, встановлено частиною п'ятою статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

Заступник Голови

О. Т. Сохар

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» N 4000 від 14.09.2020 р.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4