Лист Держкомпідприємництва N 2423 від 10.03.2011 р. щодо деяких проблемних питань ліквідації приватного підприємства-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 10.03.2011 р. N 2423

Про надання роз'яснення

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув звернення від 4 березня 2011 року, отримане з Урядової гарячої лінії (реєстраційний індекс УС-622864), щодо надання роз'яснення стосовно деяких проблемних питань ліквідації приватного підприємства та, в межах компетенції, повідомляє наступне.

Згідно статті 104 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) та статті 59 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

Загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання визначений статтею 60 ГКУ. Так, ліквідація суб'єкта господарювання здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником (власниками) майна суб'єкта господарювання чи його (їх) представниками (органами), або іншим органом, визначеним законом, якщо інший порядок її утворення не передбачений ГКУ. Ліквідацію суб'єкта господарювання може бути також покладено на орган управління суб'єкта, що ліквідується. Аналогічна норма міститься у частині другій статті 105 ЦКУ, у якій також зазначено, що порядок і строки припинення юридичної особи, відповідно до ЦКУ, встановлюються учасниками юридичної особи.

Частиною першою статті 105 ЦКУ визначено обов'язок учасників юридичної особи, суду або органу, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР) відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення.

Порядок державної реєстрації припинення юридичної особи визначений розділом IV Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон). Частиною першою статті 34 Закону визначено, що для внесення до ЄДР запису про рішення щодо припинення юридичної особи заявник повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору нотаріально засвідчену копію рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для внесення до ЄДР запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи.

Слід зауважити, що ЄДР ведеться з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Згідно статті 17 Закону в ЄДР повинні міститися, зокрема, відомості про види діяльності, які здійснюють суб'єкти господарювання. Якщо інформація про види діяльності, якими Ви займаєтесь, відрізняється від інформації про види діяльності, якими займається приватне підприємство "…", то Ви маєте звернутися до державного реєстратора за місцем Вашого проживання (згідно статті 5 Закону державна реєстрація фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцем проживання фізичної особи - підприємця), для внесення змін до відомостей, що містяться у ЄДР.

Порядок проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, що пов'язані зі зміною імені фізичної особи, місця її проживання, ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків або номера та серії паспорта фізичної особи, яка через свої релігійні або інші переконання відмовилася від прийняття ідентифікаційного номера, визначений статтею 45 Закону. Разом з тим, враховуючи те, що на практиці виникає необхідність змін щодо видів діяльності фізичної особи - підприємця, державні реєстратори мають можливість вносити такі зміни, що проводиться державним реєстратором на підставі наданої заявником реєстраційної картки за формою N 11. Таким чином, захищаються права та законні інтереси суб'єктів господарювання.

Якщо документ для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця подається фізичною особою - підприємцем особисто, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт. Для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця уповноважена особа повинна пред'явити свій паспорт та документ, що засвідчує її повноваження.

Здійснення плати за проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, виходячи з положень статей 10 та 45 Закону, не передбачено.

Заступник Голови

О. Т. Сохар

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4