Лист Держкомпідприємництва N 2569 від 15.03.2011 р. щодо необхідності державної реєстрації фізичної особи - підприємця для подальшого обслуговування торгового прилавку-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 15.03.2011 р. N 2569

Про надання роз'яснення

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув звернення від 11 березня 2011 року, отримане з Урядової гарячої лінії (реєстраційний індекс ЯК-628383), щодо надання роз'яснення стосовно необхідності державної реєстрації фізичної особи - підприємця для подальшого обслуговування торгового прилавку та, в межах компетенції, повідомляє наступне.

Самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку, є підприємництвом (стаття 42 Господарського кодексу України). Тобто ознаками підприємницької діяльності є:

1) самостійність та ініціативність, що відображається перш за все у статті 43 вказаного Кодексу, якою передбачено, що підприємці мають право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку діяльність, не заборонену законом;

2) систематичність, що передбачає здійснення такої діяльності постійно, регулярно та на професійній основі;

3) ризиковий характер, що передбачає економічну самостійність підприємця і тісно пов'язану з цим відповідальність за результати своєї діяльності;

4) спрямування на отримання прибутку - основна ознака підприємництва, оскільки визначає безпосередньо мету, задля якої здійснюється така діяльність.

Державна реєстрація відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" є необхідною умовою для здійснення будь-якого виду підприємницької діяльності. Державна реєстрація фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцем проживання фізичної особи - підприємця.

Порядок державної реєстрації фізичної особи - підприємця встановлено Розділом V вищевказаного Закону. Статтею 42 цього Закону визначено, що для проведення державної реєстрації фізична особа, яка має намір стати підприємцем та має ідентифікаційний номер, або уповноважена нею особа повинна подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу державному реєстратору за місцем проживання такі документи:

1) заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця;

2) копію довідки про включення заявника до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів;

3) документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця;

4) нотаріально посвідчену письмову згоду батьків (усиновлювачів) або піклувальника, або органу опіки та піклування, якщо заявником є фізична особа, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю.

Фізична особа, яка через свої релігійні або інші переконання відмовилася від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомила про це відповідні державні органи, має відмітку у паспорті та намір стати підприємцем, повинна подати виключно особисто заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця та документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця.

Слід також додати, що за проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця справляється реєстраційний збір у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Додатково зауважимо, що особливості функціонування ринків усіх форм власності визначено Правилами торгівлі на ринках, затвердженими спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України та Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 26 лютого 2002 року N 57/188/84/105 (далі - Правила), та Положенням про основні вимоги до організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2009 року N 868. У пункті 23 Правил зазначено, що торгівля без документів, що підтверджують сплату ринкового збору, послуги за утримання торговельного місця в належному стані та інших послуг ринку, забороняється. Разом з тим, ці Правила носять рекомендаційний характер для затвердження правил торгівлі на ринках органами місцевого самоврядування: пунктом 44 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що встановлення відповідно до законодавства правил торгівлі на ринках належить до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад (проте такі правила не можуть суперечити положенням вищезазначених нормативно-правових актів).

Заступник Голови

О. Т. Сохар

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України N 1928-ІX «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 02.12.2021 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Червень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3