Лист Держкомпідприємництва N 2625 від 16.03.2011 р. щодо деяких проблемних питань реєстрації юридичної особи-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 16.03.2011 р. N 2625

Про надання роз'яснення

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист щодо надання роз'яснення стосовно деяких проблемних питань реєстрації юридичної особи та, в межах компетенції, повідомляє наступне.

Вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору, визначені статтею 8 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію). Зокрема, у абзаці другому частини другої цієї статті зазначено, що підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), на реєстраційній картці та заяві про втрату (заміну) документів має бути засвідчений відповідною посадовою особою та скріплений печаткою цієї юридичної особи або нотаріально засвідчений.

Підстави, за яких Державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, зазначені у частині одинадцятій статті 24 Закону про реєстрацію. Про залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, без розгляду засновнику або уповноваженій ним особі не пізніше наступного робочого дня з дати їх надходження державним реєстратором видаються (надсилається рекомендованим листом з описом вкладення) відповідне повідомлення із зазначенням підстав залишення документів без розгляду та документи, що подавалися для проведення державної реєстрації юридичної особи, відповідно до опису. Аналогічні норми містяться у статтях 29, 44 та 45 Закону про реєстрацію: у кожному конкретному випадку державний реєстратор повідомляє суб'єкта господарювання про причини відмови у вчиненні реєстраційної дії.

Установчі документи юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом (стаття 8 Закону про реєстрацію). Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.

Частиною четвертою статті 57 Господарського кодексу України визначено, що статут суб'єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного капіталу та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.

Вимоги до установчих документів товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) визначені також статтями 4 та 51 Закону України "Про господарські товариства" (далі - Закон про господарські товариства). Так, установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного (складеного) капіталу, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства (стаття 4 Закону про господарські товариства). Установчі документи ТОВ, крім відомостей, зазначених у статті 4 цього Закону, повинні містити відомості про розмір часток кожного з учасників, розмір, склад та порядок внесення ними вкладів, розмір і порядок формування резервного фонду, порядок передання (переходу) часток у статутному фонді.

Частиною четвертою статті 4 Закону про господарські товариства чітко визначено, що відсутність зазначених відомостей в установчих документах є підставою для відмови у державній реєстрації товариства.

Відповідальність у сфері державної реєстрації визначена статтею 53 Закону про реєстрацію. Державні реєстратори за порушення законодавства у сфері державної реєстрації несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність у порядку, встановленому законом. Дії або бездіяльність державного реєстратора можуть бути оскаржені до суду у порядку, встановленому законом.

Шкода, заподіяна державним реєстратором, фізичним чи юридичним особам під час виконання своїх обов'язків, підлягає відшкодуванню за рахунок держави у порядку, встановленому законом.

Заступник Голови

О. Т. Сохар

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Календар бухгалтера

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4