Лист Держкомпідприємництва N 328 від 14.01.2011 р. щодо роз'яснення податкового законодавства-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 14.01.2011 р. N 328

Про розгляд листа

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 04.01.2011 р. N 76627/1/1-10, розглянув лист Радника Президента України, Народного депутата України Кінаха А.К. від 23.12.2010 р. N 687 стосовно листа депутата Хорольської районної ради Квітки Ю. В. від 21.11.2010 р. N 136-21/11 щодо надання роз'яснень з деяких питань чинного законодавства України та, в межах компетенції, повідомляє наступне.

Проаналізувавши Ваше звернення, можна зробити висновок, що необхідність надання роз'яснень деяких визначень пов'язана із введенням в дію з 01.01.2011 року Податкового кодексу України. За роз'ясненнями податкового законодавства, в тому числі застосування термінів та визначень у цій сфері, слід звертатися до Державної податкової служби України.

Разом з тим інформуємо про наступне.

Щодо припинення суб'єкта господарювання.

Перш за все, слід зазначити, що у відповідності до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

Згідно із частиною 2 тієї ж статті суб'єктами господарювання є:

1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;

2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Припинення діяльності суб'єкта господарювання регулюється статтею 59 Господарського Кодексу України.

Так, згідно частини 1 вказаної статті припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду.

Щодо керівних органів суб'єкта господарювання.

Чинне законодавство України не містить поняття "керівні органи", проте передбачає поняття "органи управління", склад і порядок обрання (призначення) яких здійснюється відповідно до виду суб'єкта господарювання.

Слід зазначити, що у відповідності до частини 2 статті 57 Господарського кодексу України склад і компетенція органів управління суб'єкта господарювання обов'язково передбачається в його установчих документах.

Щодо визначення консультаційних послуг.

У відповідності до норм статті 1 Закону України "Про здійснення державних закупівель" консультаційні послуги - інтелектуальна, нематеріальна діяльність, результати якої не є фізично осяжними, у тому числі аудиторські, юридичні, консалтингові послуги, послуги, пов'язані з консультуванням, експертизою, оцінкою, підготовкою висновків і рекомендацій, послуги з навчання, підготовки спеціалістів.

Щодо визначення інформаційних послуг.

У відповідності до статті 5 Закону України "Про соціальні послуги" - інформаційні послуги - надання інформації, необхідної для вирішення складної життєвої ситуації (довідкові послуги); розповсюдження просвітницьких та культурно-освітніх знань (просвітницькі послуги); поширення об'єктивної інформації про споживчі властивості та види соціальних послуг, формування певних уявлень і ставлення суспільства до соціальних проблем (рекламно-пропагандистські послуги).

Щодо провадження комп'ютерних та відеоігор.

У відповідності до норм статті 267 Податкового кодексу України не є платниками збору за провадження діяльності у сфері розваг суб'єкти господарювання, які провадять комп'ютерні та відеоігри.

На думку Держкомпідприємництва, слід звернутися до Національного класифікатора України - Класифікації видів економічної діяльності (прийнято наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 N 375).

Так, підклас 92.72.0 Інші види рекреаційної діяльності класу 92.7 Діяльність у сфері відпочинку та розваг включає, зокрема, діяльність, пов'язану з організацією відпочинку та розваг, не віднесену до інших групувань: діяльність парків відпочинку, у т. ч. проведення курсів навчання з гри в бридж, шахи, організація настільних ігор, електронних ігор, відеоігор тощо.

Щодо визначення сумарного залишку товарної групи.

Визначення сумарного залишку товарної групи товарів на торговельному місці та/або на складі у платника податку при провадженні ним роздрібної торгівлі містилося у статті 300 Податкового кодексу України, яка на сьогодні виключена.

Додатково повідомляємо, що листи Держкомпідприємництва не є нормативно-правовими актами, а носять інформаційний характер.

Заступник Голови

О. Т. Сохар

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2