Лист Держкомпідприємництва N 2626 від 16.03.2011 р. стосовно реорганізації Відкритого акціонерного товариства-Профі Вінс
logo
Українська (UA)Російський(RU)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 16.03.2011 р. N 2626

Про розгляд листа

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист від 02.03.2001 р. щодо надання роз'яснень стосовно реорганізації Відкритого акціонерного товариства та, в межах компетенції, повідомляє.

Частиною першою статті 87 Закону України "Про акціонерні товариства" (далі - Закон про акціонерні товариства) встановлено, що перетворенням акціонерного товариства визнається зміна його організаційно-правової форми з припиненням та передачею всіх його прав і обов'язків підприємницькому товариству - правонаступнику згідно з передавальним актом. Акціонерне товариство може перетворитися лише на інше господарське товариство або виробничий кооператив.

Відповідно до пункту 5 розділу I Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30.12.98 р. N 222 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.07.2005 р. N 398), акціонерне товариство, що прийняло рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації, зобов'язане здійснити оцінку та викуп акцій акціонерів, які вимагають цього, у разі коли ці акціонери не голосували за прийняття загальними зборами акціонерів рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації та звернулись до товариства з письмовою заявою.

Згідно з пунктом 7 розділу I вказаного вище Порядку акціонерне товариство, що прийняло рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації, зобов'язане здійснити обмін акцій на частки у статутному фонді товариств, що створюються під час реорганізації.

Частиною четвертою статті 87 Закону про акціонерні товариства встановлено, що розподіл часток (паїв) підприємницького товариства - правонаступника відбувається із збереженням співвідношення між частками акціонерів у статутному капіталі акціонерного товариства, що перетворюється.

Як бачимо, викуп акцій відбувається за заявою акціонера. Відтак, викуп не вирішує проблему акціонерів, які не звертаються до товариства. За загальним правилом, нездійснення особою своїх прав не є підставою для їх припинення, крім випадків, встановлених законом (стаття 12 Цивільного кодексу України).

Тому, на нашу думку, у випадку, коли акціонер ВАТ у встановлений строк не подав заяву про викуп власних акцій або заяву про вступ у новостворюване товариство, слід керуватися загальними положеннями Цивільного кодексу України - виконання обов'язку виплатити колишнім акціонерам грошову компенсацію можна покласти на товариство-правонаступника. Так, відповідно до статті 528 Цивільного кодексу України виконання обов'язку може бути покладено боржником на іншу особу, якщо з умов договору, інших актів цивільного законодавства або суті зобов'язання не випливає обов'язок боржника виконати зобов'язання особисто.

Заступник Голови

О. Т. Сохар

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

МЕНЮ

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» N 294-IX від 14.11.2019 р.

Податковий кодекс України N 2755-VI

Таблиця відповідності видів порушень норм законів типам повідомлень-рішень, які складаються при застосуванні відповідних штрафних санкцій

Календар бухгалтера

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2